Güzellik

10 Adımda Doğal Makyaj

On adımda doğal makyaj
Doğal bir makyaja sahip olmak istiyorsanız ilk adım görünümdür. Görünümümüzün nasıl olmasına ilk önce karar vermeniz gerekecektir. Doğal bir görünüm için neler yapılması gerekir asıl önemli konu budur. İkinci adım ise sana yakışan rengin ne olduğudur. Makyaja başlamadan önce ten rengine uygun makyajı seçmek gerekir.

Örneğin fondötenin ten rengi ile aynı olması gerekir. Aynı olmadığı zaman ortaya hiç de doğal olmayan bir durum çıkar. Makyajın üçüncü adımı ise makyaja başlamadan önce aldığınız makyajı test ediniz. Size yakışıyor mu ya da doğru makyajımı aldınız. Makyajın dördü adımı ise bir insanın en çok dikkat yerlerinden biri olan dudaklarıdır.

Dudaklarınıza ruj sürmeden önce kesinlikle bir nemlendirici sürünüz. Nemlendirici ile ruj daha güzel sürülür.

Beşinci adım ise göz çevrelerinin düzgün görünmesi için sürülen kapatıcıların önemidir. Göz çevresi sürekli yorgun görünür. Ya da mor halkalar oluşur.

Bunların önüne geçmek için kapatıcılarla bu durum yok edilir. Altıncı adım ise yüze sürülen fondötendir.

Fondötenin bir bayanın ten rengi ile uyumlu olmasına çok dikkat edilir. Fondöten aynı zamanda krem şeklinde olması da çok önemlidir.

Sekizinci adım ise allıklardır. Allığın ten rengi ile uyumlu olması ve cilde sürülüş şekli çok önemlidir.

Allık yuvarlak yüze uzunlamasına uzun yüze ise dairesel sürülmelidir. Gözlerinizin daha çekici görünmesi için de sekizinci adım olan maskara ile göz makyajınıza başlayın.

Maskara kirpiklerinizin daha uzun ve dolgun görünmesini sağlar. Dokuzuncu adım seksi adımlar için dudak parlatıcılarıdır. Son adım ise makyajınızı son bir kez gözden geçirmeniz gerekecektir. Yanlış ya da makyajın kalıntılarını siliniz ve makyajınızı tamamlayınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close