Moda

2018 Örgü Yelek Modelleri

Bu sene diğer senelere göre oldukça yelekler çok modadır. Kış aylarında bizleri koruyan üşümemizi önleyen yelekler 2017 yılında kişilerin tercihinin ön planında yer alır. 2018 örgü yelek modelleri kış aylarında vitrinlerde görebileceğimiz gibi yerlerini aldılar.

Pek çok insanın kış aylarında tercihi hırka olsa da yelek daha kullanılır ve daha hafif rahat olmasının yanında tercihlerin başında yer aldı. El örgüsü eski zamanlarda bu zamana el ile örülen bir örgü türüdür. Bu örgü türlerinin çokça modeller vardır. Yelek örmek o kadar zor bir iş değildir örmek isteyen kişinin fazla zorlanamayacağı şekilde biraz örgü örmeyi bilmesi yeterlidir.

Bu yıl çok moda örgü türlerinden uzun yelekler, saç örgülü yelekler ve cepli modeller daha çok tercih aşamasındadır. Örgü kıyafet modelleri ile çok hoş görüntü oluşturabilirsiniz. Son derece şık ve ilgi çekici olan yelekler hem sağlıklı hem de oldukça dayanıklı bir yapısı vardır.

 

Hazır kıyafetlerden ziyade el ile örülerek uzun süre şıklığını ve kalitesini kaybetmeyerek kullanılabilecek bir kıyafete sahip olursunuz. 2018 örgü yelek modelleri istediğiniz modelde yapabilirsiniz. Bu modellerden biraz bahsedelim.

Çift Taraflı Bademli Yelek Tığ Örgüsü

Bu örgü türü özellikle bayan modellerinde daha çok kullanılır. Örgünün çift yüzü olduğundan her iki yüzü de kullanabiliriz. Arka yüzünü kullanmak istediğimizde lastik kısmını da örmemiz lazım. Üçlü bir tırabzan yaparak ilmeklerin tepesine bakmadan içinden geçerek zincirleri aradan çekeriz.

Böylece sekiz tene tırabzan yaparız. İki zincir çekeriz üçüncü tırabzana girerek öreriz. Yan bölümlere yarım model uygularız. Örgünün arka yüzünü yaparak arka içinden geçerek öreriz.

Kuş Kanadı Yelek

Bu örgümüz on dört ilmekten oluşur. İlk iki kenarında üçere ilmek bırakarak örmeye başlarız. Arka ve ön tarafta örgümüz ters ve düz şeklinde öreriz. İlk üçü alarak bir attırırız, ters ilmek olduğundan üç ilmeği bir alarak üçünü birden alırız. Ters ve düz şeklinde öreriz ve yine aynı şekilde arttırırız. Bu şekilde örgümüzü başarılı bir şekilde örerek işlem hep aynı devam eder. Böylece 2018 örgü yelek modelleri istediğiniz şekilde örerek daha hoş görünüm sağlarız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close
Close