Makyaj

Abartılı Makyaj Hataları

Makyaj, yaşamımızda önemli yer tutar. Kimimiz kusurlarımızı kamufle edici makyajları tercih ederken, kimimiz güzel olan yanlarımızı daha ön plana çıkartmak için makyaj yapmayı tercih ederiz

Hangi amaçla olursa olsun, bilinçli bir biçimde malzeme kullanmalıyız. Günümüzde makyaj malzemeleri oldukça çeşitlilik gösterse de güvenilirlik konusunda hala endişe duyuluyor olması düşündürücüdür. Nasıl reçetesiz ilaç kullanmak risk teşkil ediyorsa, makyaj malzemeleri seçerken de marka ve beraberinde kalitenin risk faktörünü ortadan kaldırdığını unutmamalıyız. Özellikle tenimize temas eden her ürün, cildimiz tarafından emilim göstereceğinden bu konu oldukça hassastır.

Abartılı Makyaj Hataları

              Maalesef günümüzde Abartılı Makyaj Hataları ile sık sık karşılaşıyoruz.

Ekran karşısında ışıkların parlamayı engellemesi için sürülen pudralar veya renklendiricilerin dozunu ayarlayamamak gibi yanlışlar.

Abartılı Makyaj Hataları

 

Özelikle son yıllarda çekilen dizi vb. görsellerde erkeklere de belirgin biçimde ruj, rimel ve pudra sürülmesi, Sahildeki hanımefendilerin pek çoğunun güneş kremi yerine ağır makyaj malzemeleri sürüp sürüştürüp güneşlendiklerini sanmaları, Resmi bir iş yerinde çalışan personelin, baloya gider gibi makyaj yapması, okullarda kıyafet serbestliği adı altında boya küpüne batıp çıkmış liseli kızlarımız. Kısaca bu örnekleri daha da artırabiliriz.

Abartılı Makyaj Hataları

      Abartılı makyaj hatalarına meydan vermemek için, uzman yardımı almalı, yaşımıza, ortamımıza, kıyafetimize, hatta ruh halimize göre makyaj yapmayı, abartıdan kaçınmayı ilke edinmeliyiz. Makyaj dozunda ve hünerli bir biçimde yapılırsa kişinin özgüvenini artırır, başarısını olumlu yönde etkiler.

Abartılı Makyaj Hataları
Abartılı Makyaj Hataları

Güzelleşelim derken doğal halimizden tamamen uzaklaşmak, günün sonunda makyajımızı temizlemeden yatmak da yeni hatalara yelken açmaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close