Cilt BakımıGüzellik

Akne ve Sivilcelerden Doğal Kurtulma Yolları

Akne ve sivilceler cilt sorunların başında gelmekte ve kişi oldukça rahatsız eden bir dış görünüşe neden olmaktadır. Birçok faktöre bağlı olarak oluşan akne ve sivilcelerden kurtulmak için doğal yoldan kurtulmak en sağlıklı olan uygulamadır doğal yoldan kurtulmak cilde zarar vermez ve ciltteki yağ oranını da dengeye getirir.
Zeytinyağı, limon ve yumurta akı bu üçlü mükemmel sonuç vermekte sivilceleri kurutmakta ve sivilce oluşumunu ortadan kaldırmaktadır ayrıca sivilcelere bağlı olarak oluşan sivilce lekelerini de ortadan kaldırmaktadır. Akneler üzerinde de oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Yapmanız gereken bir yemek kaşığı zeytinyağı, iki yemek kaşığı limon suyu ve bir yumurta akını iyice bir kasede karıştırın karıştırdıktan sonra cildinize iyice uygulayın göz çevresi ve dudaklar hariç iyice yüzünüze uygulayın.

 

20 dakika kadar yüzünüzde maskeyi bekletip ardında ılık su ile yıkayın yüzünü haftada iki defa bu uygulamayı yapın ve 3 hafta boyunca devam edin.
Yoğurt, kil ve zeytinyağı
İki yemek kaşığı kil, iki yemek kaşığı yoğurt ve bir yemek kaşığı zeytinyağı bu malzemeleri iyice karıştırın macun kıvamını bulmasını sağlayın eğer çok yoğun ise içine biraz su ilave edebilirsiniz kıvamı bulmak için.

Kıvam bulunca cildinize uygulayın ve 15-20 dakika kadar yüzünüzde bekletin ardında ılık su ile yıkayın.

Akne ve Sivilcelerden Doğal Kurtulma Yolları

Bu maskeyi haftada iki defa uygulayın ve 3 hafta devam edin iyi sonuç almak için düzenli olarak yüzünüze uygulayın akne ve sivilce dışında kırışıklara ve siyah noktalara da iyi gelmektedir

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close