GüzellikMakyaj

Aydınlık Bir Cilde Kavuşmanın Yolları

Mat bir cildin hâkim olduğu dönemlerin ardından sağlıklı bir ışıltı dönemi başlıyor. ModaÇilek ekibi olarak aydınlık bir cilde kavuşmak için neler yapabileceğinizi yazdık.

Gigi Hadid ve Jennifer Lopez gibi tarz sahibi ünlülerin adeta tutkusu haline gelen bu sağlıklı ışıltıya artık sizler de sahip olabilirsiniz.

Aydınlık Bir Cilde Kavuşmanın Yolları

1-Nemden Mahrum Kalmamalısınız.

İyi bir makyaj, cildin güzelce nemlendirilmesi ile sağlanır. Cildinize ihtiyacı olan nemi vermezseniz yaptığınız makyajdan da verim alamazsınız. Uzmanlar daha canlı ve parlak bir cilde kavuşmak için nemlendiriciyi tampon yöntemi ile uygulamamız gerektiğini söylüyor.

2-Aydınlatıcı Bir Bazla Cildinizi Hazırlayınız

Nemlendirici kullanarak cildinizi beslediyseniz, sıra fondöten yardımıyla pürüzsüz ve kusursuz bir görünüm sağlayacak makyaj bazında. Işıltılı bir baz seçtiğiniz de cilt makyajınızın daha canlı ve sağlıklı görünmesi mümkün olacak.

3-Bakışlarınıza Canlılık Katın

Eğer gözaltı halkalarınız apaçık ortada ise en kusursuz makyajla bile yorgun ve sağlıksız bir görünüme sahip olacaksınız. Göz çevrenize uygun, ihtiyacınız olan bir kapatıcı ile bakışlarınızı anında daha sağlıklı ve enerjik göstermek hiç de zor değil. Ve kapatıcıyı göz kapaklarına uygulayarak cilt tonunuzu dengeleyebilirsiniz. Göz çevresindeki deri çok hassas olduğundan dolayı göz kremlerinden yardım alabilirsiniz.

4-Yağlı Görünüme Dur Deyin

Herkes cildinin daha sağlıklı bir görünüme sahip olmasını ister. Ama fazla yağdan parıldayan, belirgin gözenekli bir görümü kimsenin istemeyeceğine eminiz. Bu görüntüye dur diyebilmek için burun üstünü ve kenarını, alnınız gibi en çok yağlanan bölgeleri pudra yardımı ile sabitleyin ve gün içinde gereken durumlarda bunu tekrarlayın.

5-Yüz Hatlarınızı Ön Plana Çıkartın

Yüzünüzün doğru noktalarına uygulayacağınız aydınlatıcı ürünler yardımı ile daha belirgin yüz hatlarına sahip olabilirsiniz. Elmacık kemiklerine, burun kemiğine, üst dudak çizgisine ve göz çevresine aydınlatıcı pudra uygulayarak cildinize ışıltı katın. Yoğun veya doğal bir görünüm elde etmek tamamıyla zevkinize kalmış. Cildinizdeki kuruluktan şikayetçiyseniz likit veya stick formdaki aydınlatıcı ürünleri kullanabilirsiniz

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close