Güzellik

Baş Döndürücü Sakal Modelleri

Story Highlights

  • Kısa Sakal Modelleri
  • Uzun Sakal Modelleri
  • Kirli Sakal Modelleri
  • Top Sakal Modelleri

Sakal modelleri, her yıl erkekler için farklı tarzlarda ortaya çıkarak erkeklerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Birbirinden farklı sakal modelleri ile erkekler kendilerine yakışan modelleri tercih ederek kendi tarzlarını oluşturuyorlar. Özellikle modanın her yıl farklı kategorilerde gelişme göstermesi ile birlikte sakal modelleri de farklı tarzlar ile ortaya çıkabiliyor.

Sakal tarzlarının belirlenmesindeki ana amaç kişinin yüzüne kontrast ve boyut kazandırma amacıdır. Yüz şekillerinin birbirinden farklı özellikler içermesi nedeni ile her yüze uyabilecek farklı sakal modelleri söz konusudur. Her sakal modeli her erkekte iyi durmayacağı için yüzlerin özelliklerine göre farklı sakal modelleri tercih edilebilir. Her yıl çağdaş moda tarzlarına uygun olarak geliştirilen sakal modelleri birçok erkek tarafından yakından takip ediliyor.

Sakal Modelleri

Kısa Sakal Modelleri

En belirgin sakal modelleri arasında kısa sakal modelleri geliyor. Özellikle halk arasında kirli sakal olarak nitelendirilen kısa sakal modelleri aslında diğer sakal modellerinin de temelini oluşturuyor. Kısa sakal modelinin ana amacı yüzde sakal isteyen ancak farklı tarzların yaratılmasından ziyade kısa bir sakal modeli ile tarz oluşturma amacıdır. Kısa sakal modelleri top sakal modellerinde de uygulanabilen bir model olarak ön plana çıkıyor. Kısa sakal modellerinde sadece top sakal modellerinde değil aynı zamanda diğer modellerden birisi olan oval ve dikdörtgen modellerinde de etkili olan bir sakal modeli olarak ön plana çıkıyor. En çok kullanılan sakal modelleri arasında kısa sakal modelleri yer alıyor.

Kısa Sakal modelleri Kısa Sakal Modelleri

Kısa Sakal Modelleri

Kısa Sakal modelleri

Kısa Sakal modelleri

Kısa Sakal modelleri

 

 

Uzun Sakal Modelleri

Özellikle 2018 yılının ikinci yarısından itibaren oldukça popüler olan ve popülerliğini halen devam ettiren sakal modellerinden birisi de uzun sakal modelleri olarak dikkat çekiyor. Uzun sakal modellerinin en önemli özelliği birbirinden farklı görünüme sahip olmasıdır. Uzun sakal modellerinin arasında yüzün tamamını kapsayan uzun sakal modelinin yanı sıra yüzün sadece bir bölümüne hitap eden uzun sakal modeli de ön plana çıkıyor.

Uzun sakal modellerinde dikkat edilmesi gereken en önemli özellik sakalların rutin bakımlarının yapılmasıdır. Sakalların haliyle her geçen gün uzamasından dolayı dışarıdan bakıldığında estetik görünmesi amacı ile uzun sakal bakımları oldukça önemlidir. Uzun sakal modellerinde sakalların daha sağlıklı görünmesi için belirli aralıklarla sakalların uç kısımlarından kesilmesi öneriliyor. Uzun sakal modellerinde dikkat edilmesi gereken en önemli konu dışarıdan bakıldığında düzenli ve göze hoş gelen bir görüntüye sahip olmasıdır.

Uzun Kızıl Sakal Modeli

Uzun Sakallı Tişörtlü Adam

uzun sakallı Ceketli AdamHafif beyazlamış uzun sakal

Uzun sakal Modelelri

Uzun sakallı kısa saçlı adam

 

Kirli Sakal Modelleri

Kısa saç modellerinden birisi olan kirli sakal modelleri en çok tercih edilen sakal modelleri arasındaki yerini koruyor. Yeni yeni sakalları çıkan ergenler ile yetişkinlerin günlük yaşantıda en çok tercih ettikleri sakal modeli kısa sakal modeli olarak ön plana çıkıyor. Kirli sakal modelleri aslında tüm sakal modellerinde uygulanabilecek bir sakal modelidir. Top sakal, yuvarlak ve dikdörtgen sakal modellerinde de kirli sakal tarzları rahatlıkla uygulanabiliyor. Ancak kirli sakal tarzı dendiğinde yüzün tamamında oldukça kısa olan ancak dışarıdan bakıldığında belli olabilecek bir sakal modelleri anlaşılıyor. Kirli sakal tarzları sakalların belli bir uzama süresinden sonra yeniden kesilerek eski haline getirilebilen kolay uygulanabilecek bir sakal tarzı olarak ön plana çıkıyor. Kirli sakal modellerinin bakımları da oldukça kolay olması nedeni ile birçok erkek tarafından tercih ediliyor.

Kirli Sakal Modelleri

Kirli Sakal Modelleri

Kirli Sakal Modelleri

Kirli Sakal Modelleri

Kirli Sakal Modelleri

Top Sakal Modelleri

Erkekler tarafından en çok tercih edilen sakal modellerinden birisi de top sakal modelleri olarak biliniyor. Top sakal model tarzı genel anlamda çene kemiği hizasında bulunan birbirinden farklı tarzları olan bir sakal modeli olarak biliniyor. Top sakal modellerinin de birbirinden farklı tarzları bulunuyor. Top sakal tarzları halk arasında keçi sakalı olarak da biliniyor. Top sakalı oluşturan bir başka unsur da bıyıktır. Bıyık ile çene kemiği üzerinde oluşturulan sakalların varlığı ve yanak kısımlarda bulunan sakalların kesilmesi ile top sakal modeli ortaya çıkıyor. Ancak top sakal modellerinde dikkat edilmesi gereken önemli bir özellik de kişinin top sakallarını belli bir süre sonra inceltmek istemesi durumunda dikkat etmeleri gereken durumlardır.

 

Top Sakal

Hafif uzun top sakal modeli

Uzun saç ile birlikte top sakal modeli

 

Top sakalların inceltme işlemi yapılması durumunda sakalların uç kısımlarından hafif bir şekilde kısaltılması gerekiyor. Kısaltma işlemi yaparken sakalların aynı hizada ve görüntüde olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Fazla kesmek ya da hizada meydana gelebilecek yanlışlıklar top sakal tarzını bozacağından özellikle top sakal modellerinde düzeltme işlemi yapılırken yardım alınması önerilen bir durum olarak dikkat çekiyor. Top sakal model tarzlarından birisi de bıyıksız top sakal tarzıdır. Bıyıkların kesilmesi ile keçi sakalı şeklinde bırakılan top sakal modelleri birçok kişi tarafından tercih edilen bir sakal modeli olarak biliniyor. Top sakal modelleri her dönemde erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen bir sakal modelidir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close
Close