Dekorasyon

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Evinize neşe getirecek olan bebeğinizi kucağınıza almayı beklerken en keyifle yapacağınız şeylerden biriside odasını dekore etmektir. Bebek odasında kullanacağınız eşyalar ve renkleri büyük önem taşır. Bebek odaları için en çok tercih edilen renkler bebeğin cinsiyetine göre pudra pembesi, beyaz veya bebek mavisi, beyaz arasında değişmektedir.

Bu renklerin yanında açık kahve tonları da çok zarif bir görünüm oluşturmakta. Zarif fikirler için mobilya seçimi de oldukça önemli. Fransız mobilyalar masif ahşap ile odaya farklı bir hava katacaktır.

Erkek Bebek Odası ve Bebek beşiği

Renkli mobilyalar bebek odasında çok fazla tercih edilmez ki zaten edilmemesi gerekir. Çünkü renkli mobilyalar, odanızı zarif çizginizin dışına çıkartır. Hem böylece bebeğiniz büyüdüğünde de odayı rahat bir şekilde çocuk odasına dönüştürebilirsiniz.

Bebek Odanızı Nasıl Dekore Edebilirsiniz?

Bebek odanızı tasarlarken her odada olduğu gibi ilk önce tarz belirlenmeli. Genellikle açık renk tonları bebek odalarını dekore ederken daha güzel, hoş bir görüntü oluşturur. Aydınlatma olarak bebeğin vakit geçireceği farklı bölümlerine göre farklı aydınlatmalar seçilmesi daha iyi olacaktır.

Bunun için sarkıt lambalar ve şık avizeler kullanılabilir. Ayrıca avizelere göre çok daha şık bir görüntü sağlayacaktır. Halı seçiminde ise yine açık renkler tercih edilmeli ki bebek odaları için en önemli şey odada öne çıkan zariflik ve şıklık.

Bebek Odasında Kullanabileceğiniz Renkler ve Dekoru

Pudra pembesi, açık kahve tonları halı rengi için ideal. Dekor için kullanılacak biblolar, duvar stickerları, tablolar ya da raflar da yine rengarenk seçilmemeli, odayla uyumlu olmalı. Bebeğinizin cinsiyetine göre odadaki aksesuarları canlı pembe veya mavi renklerinde kullanarak odanın çeşitli bölümlerinde küçük de olsa bir canlılık sağlayabilirsiniz. Uyumu sağladığınız zaman odaya çok farklı ve estetik bir hava kattığını anlayacaksınız. Bebek odalarındaki en önemli aksesuar oyuncak olacaktır.

Oyuncak seçiminde oyuncağın yine bebeğinizde alerji oluşturmamasına ve kanserojen madde içermemesine dikkat edilmeli. Aynı zamanda yumuşak peluş oyuncak seçimleri en önerilen oyuncaklardır. Duvarda kullanılan düz raflar ve üzerine yerleştireceğiniz beyaz ahşap çerçeveler odanın güzelleşmesinde yardımcı olacaktır.

Tek bir duvarda, bunu dahada sınırlandırabilirsiniz, kullanacağınız iki renkli çizgili duvar kağıtları odanın görünümünde farklı bir ambiyans yaratacaktır. Beşik seçimi için yine kesinlikle beyaz ve açık kahve tonları öneririm. Fransız mobilyası diye adlandırılan zarif ahşap dolaplar ve şifonyerler ile bebeğinizin odasını sonlandırabilirsiniz.

Bebek Odalarında Vintage Dekorasyonu

Vintage dekorasyonu bebeğinizin odasında nostaljik bir hava yaratır. Renk olarak açık renkler kullanılır ve pastel tonlarla birleştirilir. Desenli duvar kağıtlarıyla odanın havasına değişiklik katabilirsiniz. Ahşap ve eskitmeli eşyalar odanızda nostaljik hava yaratmanıza katkı sağlayacak. Perde ve halı seçiminde yine pastel tonlar seçebilir veya hafif nostaljik olanları tercih edebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close