Dekorasyon

Berjer Modelleri-Retro tarzı berjer

Berjer Modelleri;

Ev dekorasyonunda en önemli parçalarından bir olan oturma odası ve salon dekorasyonudur. Bu odalarda kullanılan mobilyaların en başında oturma grupları gelmektedir.

Oturma grupları bir sehpanın etrafında dizayn edilerek odanın merkezi oluşturulmaktadır. Oturma grupları genelde 2+3 veya 3+3 ve iki adet berjerden oluşmaktadır.

Berjerler oda dekorasyonunda ayrı bir görsellik sağlarken odanın daha zarif ve zengin görünmesinde etkilidir.
Genelde cam önlerine konarak ışığın oda içine alınmasında ve cam önüne oturulduğunda etrafı seyretme imkanı vermesi açısından da önemlidir.

Bu seneki tüm oturma grupları tekli koltuk seçenekleri içinde berjerler yer almaktadır.

Eğer odanız küçük veya köşe koltuğu kullanmanız gereken bir alana sahip olsa bile bu odanın daha donanımlı görünmesi için mutlaka bir berjer kullanmayı deneyin. Odanızın merkezini köşe koltuk oluştursa bile farklı bir renk kombinasyonu ile yapılan bir berjer odaya daha fazla modern görüntü sağlar.
Daha küçük alanlar için seçilen kanepeler veya bir adet üçlü koltuk yanına ikinci bir kanepe tercih edeceğinize 2 adet berjer tercih etmeniz daha doğru bir tasarım olacaktır.

Günümüzde daha çok çiçekli kumaşlardan olduğu kadar tüm renk seçenekleri ile dekore edilen berjerler bazen çocuk odasında bir kitap okuma koltuğu olur, bazen bebek odasında emzirme koltuğu, bazen de kapı girişinde ayakkabı giymek veya çıkartmak için kullandığınız pufun yerini alır.

Bu açıdan farklı ebatlarda ve görüntüye sahip olan berjerlerin en bariz özelliği yüksek arkalıklı ve kolçaklı yanları ile yüksek ayakları dikkat çeken tasarımlarıdır.

Bir çok çeşidi olan berjerler kullanılacağı yere, kombinlenecek diğer mobilya parçalarına göre tercih edilmektedir.

Retro tarzı berjer modelleri, EGG tarzı berjer modelleri, country tarzı berjer modelleri, modern, klasik, chesterfield gibi stillerden oluşan berjerler, yüksek ayaklı, kolçaklı, sırt minderli, jozefin, ahşap ayaklı ve döner tarzları ile bir çok modele sahiptir.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close