Sağlık

Boyun Fıtığını Engellemenin Yolları    

Günümüz hastalıklarından en çok karşılaştığımız veya maruz kaldığımız hastalıklar arasında boyun fıtığı da var maalesef. Kısaca açıklayacak olursak Boyun fıtığı, boyunda ki omurlar arasında bulunan kıkırdağın yer değiştirmesi ile kol sinirlerine basınç uygulamasıdır.

boyun-agrisi

 

Boyun Fıtığına maruz kalan kişiler genellikle masa başı mesleklere sahip olan kişilerdir. Bürolarda çalışanlar, sekreterlik yapanlar, bilgisayar programı ile çalışanlar gibi. Bu tür meslekler yorucu olduğu gibi bir de Boyun Fıtığı, bel fıtığı vb. hastalıklar da ortaya çıkarabiliyor. Sizlerin bu hastalığa maruz kalmamanız için ise sandalyede otururken duruş pozisyonunuzu düzgün kullanmanız gerekmektedir. Duruş pozisyonunuzun dik olması gerekmektedir ve asla kambur tabiri gibi eğik oturmamalısınız. Boyun Fıtığını engellemenin yollarından en önemli olanıdır duruş pozisyonu. Bu tür mesleklerden birine sahipseniz sizlerinde duruş pozisyonu yanı sıra her gün mutlaka boynunuz, beliniz kısacası vücudunuzda oluşabilecek olan hastalıklar için spor yapmanız gerekmektedir. Hatta gün içerisinde masa başında oturuyorken birkaç dakikalık mola verip germe hareketleri ve kısa yürüyüşler de iyi gelecektir.

beautiful young woman has a pain in the neck

Spor düzenli yapıldığında hem ruhunuza hem de bedeninize sağlık getiren bir aktivitedir. Spor için fazla vakit bulamayabilirsiniz. Bu yüzden günde en azından Boyun Fıtığı riskini engellemek amaçlı hekiminizden birkaç egzersiz öğrenip gerek oturduğunuz yerden gerek ise işe gitmeden veya akşamları düzenli olarak yapabilirsiniz. Bu sayede hem Boyun Fıtığı hem de diğer hastalıkların önüne geçmiş olursunuz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close