Cilt Bakımı

Cildimizi Güzelleştirecek Basit Yöntemler

Her kadının hayalidir pürüzsüz ve göz kamaştırıcı bir cilde sahip olmak. Peki, dergilerde gördüğümüz ve hayranı olduğumuz ünlüler gibi görünmeyi ister misiniz? Evet dediğinizi duyar gibiyiz, öyleyse sizler için hazırladığımız cildinizi güzelleştirecek basit yöntemlere bir bakalım.
Yazımıza başlamadan önce ünlülerin pek çoğunun güzellik sırlarının photoshop olduğunu unutmayın. Size öyle bir cilt vaat etmiyoruz, ancak cildinizin sağlıklı görünümüne yardımcı olacak tüyolar sunuyoruz.

Cildinizin sağlığı için yapmanız gereken en önemli nokta cilt temizliğinize ve bakımınıza gereken özeni göstermek. Örneğin, her sabah kalktığınızda ve her gece uyumadan önce mutlaka yüzünüzü temizleyici bir ürün yardımı ile yıkayın. Ardından nemlendirici kreminizi sürmeyi unutmayın. İkinci olarak alacağınız cilt bakım ürünlerini, cilt tipinizi göz önünde bulundurarak seçin. Cildinizin kuru, karma ya da yağlı oluşuna göre bir temizleyici ürün ve bakım kremleri kullanın.

Uygun bir cilt ürünü ve günde en az iki kez temizlik ile cildinizin zamanla arındığına ve daha berrak göründüğüne şahit olacaksınız. Temizleme ürününüzü cildinize uygularken hafif ve nazik hareketlerle uygulayın. Yüzünüzdeki tüm kir ve yağların arındığından emin olduktan sonra cildinizi ılık su ile durulayın. Cilt düzenleyici ürünler her durumda kullanılmamalıdır. Bunlar özellikle yağlı cilde sahip olan bireyler için T bölgesini hedef almaktadır. Kullanıldığında aşırı parlaklığın, normale indirgenmesini sağlar.

Cildinizdeki nem eksikliğinden dolayı olan dökülmeler, donuk bir görünüm oluşmasına yol açabilir. Bu sebeple en az iki haftada bir cildinizdeki ölü hücrelerden arınmalısınız. Bunun için hafif titreşimli bir fırça kullanabilirsiniz. Nemlendirici ürünler cildinizin yumuşak ve genç kalmasını sağlar. Bu sebeple mutlaka cildinize uygun bir nemlendirici ürün kullanmalısınız. Ayrıca güneşten korunmak için SPF etkili nemlendiricileri de kullanabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close