Cilt Bakımı

Cildinizi Güneş Işınlarından Korumanın Yolları

CİLDİNİZİ GÜNEŞ IŞINLARINDAN KORUMA YOLLARI

Cildinizi her zaman her koşulda korumak çok önemlidir özellikle güneş ışınlarına karşı cildi korumak çok önemlidir. Cildinizi korumanın en önemli faktörü cilt yapınıza uygun bir şekilde cilt temizliğinizi yapmanız gerekmektedir. Cildinizi sabah ve akşamları olmak üzere düzenli bir şekilde temizlemeniz gerekmektedir.

hand sun and blue sky with copyspace showing freedom or solar power concept

Cildinizi sadece tozlar kirletmez kullandığınız alkol veya nikotinde cildinizi kirletir. Özellikle yaz ayı geldiğinde cildiniz güneş ışınlarından çok fazla etkilenir denize girdiğinizde havuza girdiğiniz zaman cildiniz daha fazla kurur bu durumda daha çok nemlendirmek gerekmektedir. Yazın gelmesiyle beraber güneş ışınlarından cildinizi daha çok korumalısınız çünkü cildinizin çabuk yaşlanmasına sebep olur cilt yüzeyinde lekeler oluşur ve cilt kanseri riskini artırır.

gunes-kremi-kullanma

Cildinize değen güneş ışınlarının bir takımı yansır fakat yansımayanlar derinin altına geçer. Güneşin ışınlarından korunmak için açık renge sahip olan kıyafetler tercih edilmelidir. Güneş gözlüğü takılmalıdır şapka takılmalıdır ve şapkanın kenarlarının geniş olmalıdır ki yüzünüze güneş temas etmemelidir. Sabah saatlerinde 11 ve 15 de kesinlikle güneşten korunmak çok önemlidir ve bu saatte dışarı çıkmak hiç doğru değildir. Yaz döneminde ten rengi açık olan kişilerin kesinlikle güneş koruyucularından kullanmaları gerekmektedir.  Güneş koruyucu ürünler güneşten gelen zararlı ışınları emer ve deriye geçmesini engellemiş olur. Güneş koruyucularının etkisi faktörlerine göre değişir. Kullanacağınız güneş faktörünün yüksek olması güneşten gelen ışınlardan koruma için etkili olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close