Sağlık

Diş Neden Sararır?

Dişler sayamayacağımız kadar çok nedenlerden dolayı sararabiliyor. Çok yaygın halde görüldüğünden artık önemli bir problem haline gelmesine çok az kaldı. Çoğu insan dişleri yeterince parlak görünmediğinden rahat gülümseyemez. Diş Neden Sararır?….Dişlerin sararması iç ve dış kaynaklı renk değişimleri olarak ikiye ayrılıyor.

Diş-Neden-Sararır-1

Peki diş beyazlatmak için ne yapmamız gerekiyor?

Şimdi sizlerle paylaşacağımız yöntem ağız gargaralarının, çay, kahve, kırmızı şarap ve kola benzeri içeceklerin, demir ilaçlarının sebep olduğu dış kaynaklı sararmalar için. Üstelik doğal içeriğinden ötürü hiçbir zehirli kimyasal ve zarar verirci bir madde içermemektedir. Oldukça etkili ve basittir.

Diş-Neden-Sararır-2

Bir kâsenin içine bir veya iki kaşık karbonatı yayarak koyun. Üstüne kabarmasını sağlayacak miktarda limon sıkın.

(Yeni kesilmiş olursa limonumuz daha etkili olur.)Kabarma işlemi bitene kadar yavaşça karıştırın. Sonra elde ettiğiniz karışımı yüzük parmağı yardımı ile dişlerinize sürün. 3-5 dakika kadar beklettikten sonra ağzınızı bol su ile çalkalayın.

Diş-Neden-Sararır-3

 

Limon suyu kullanmayın.Diş Neden Sararır?

 

Ayrıca karbonatın diş taşını temizleyici etkisi vardır. Bu kolay tarif sayesinde diş beyazlatmak çok kolay hale gelmiş oldu.

Bir başka önerimiz çilek ile karbonat. Çilek kanamayı azaltan, yüzeydeki zorlanmaları ortadan kaldıran ve plak oluşumunu engelleyen malik asit içerir. Karbonattaki sodyum bikarbonat, köpürmeyi sağlayarak diş yüzeyindeki lekeleri çıkarır. Fakat çok sık kullanımında diş minesine zarar verir. Bundan dolayı ayda 1-2 kere kullanımı önerilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close