Saç Bakımı

Doğal Saç Uzatma Yöntemleri

Her kişinin güzelliği, bir bütünlüğün karşılığıdır. Nasıl bir yapının hem güzel, hem de sağlam olması için, tüm materyallerin bir bütün halinde bulunması gerekiyor ise, güzelliğin de bir bütün olabilmesi için, hem cildin, hem yüzün hem de saçların güzel ve kişiye yakışır olması gerekmektedir.

Bilhassa saçların, kişinin güzelliğine katkısı tartışılamaz… Hele ki kişiye yakışan saç rengi ve modeli uygulanmışsa. Tabi ki elimizde bulunan, bu büyük serveti – yani saçımızı- iyi korumalı ve bakımına çok önem vermeliyiz.
Saçlarımızda ki en büyük problem, hele ki biz bayanların en büyük sorunu, yavaş uzamasıdır.

Doğal-Saç-Uzatma-Yöntemleri
Doğal-Saç-Uzatma-Yöntemleri

Özellikle de, ani bir cesaretle kıydığımız güzelim saçlarımızın yeniden eski boylarına getirmek için çok uğraşırız. Saçların geç uzamasının en büyük etkeni genetik yapı ve dış etkilerdir… Özellikle kullanmakta olduğumuz saç şekillendirici aletler, hava kirliliği, sağlıksız beslenmemiz, saçlarımızın uzamasını geciktiren başlıca etkenlerden. Bu durumu tersine çevirmek için öncelikli olarak işe, yeme alışkanlığımızı ve bulunduğumuz ortamı değiştirmekle başlayabiliriz.

Özellikle proteinli yiyecekler tüketmeli ve A, B, C multi vitaminleri içeren gıdalardan destek almalıyız.

Doğal-Saç-Uzatma-Yöntemleri-2
Doğal-Saç-Uzatma-Yöntemleri-2

Çünkü multi vitamin saç uzamasında oldukça etkilidir. Bu süreçte, doğal yağlarla hiç olmadığımız kadar haşır neşir olmamız gerekmektedir. Jojoba yağı, argan yağı, hindistan cevizi yağı, susam ve çörekotu yağı bu yolda en yakın yardımcılarımız olacaktır.

Doğal Saç Uzatma Yöntemleri;

Özellikle gece yatmadan bu yağlardan bir karışım yaparak saç diplerimize uygular isek, sonrasında da saçımızı streç film ile sararsak, gece boyunca saçımızı çok iyi beslemiş oluruz. Özellikle de hücrelerin daha hızlı çalıştığı gece saatlerinde bu işlemi yapmamız, faydayı daha da artıracaktır.

Doğal-Saç-Uzatma-Yöntemleri-1
Doğal-Saç-Uzatma-Yöntemleri-1

Doğal-Saç-Uzatma-Yöntemleri-3

Aynı zamanda yumurta akı ve ılıştırılmış zeytin yağı karışımı da saç uzamasında oldukça etkilidir ve on kat daha güçlü saçlara sahip olmamızda yardımcıdır.
Tüm bunların dışında, ısı içeren aletlerden uzak durmamız gerekmektedir. Özellikle kurutma makinesinin saçı güçsüzleştirme etkisi vardır.

Olabildiğince saçlarımızı doğal yollarla kurutmalıyız. Sabah akşam geniş uçlu bir tarakla saçların taranması da kan dolaşımını artıracağı için, saç uzamasında oldukça etkilidir. Günde en az 1,5 litre su içilmesi de saçların hem daha sağlıklı olmasını hem de kolay uzamasına yardımcı olacaktır.

Doğal-Saç-Uzatma-Yöntemleri-4Doğal Saç Uzatma Yöntemleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close