Dekorasyon

Fikirlerinize İlham Veren Dresuar Modelleri ve Dresuar Kullanımı

Dresuar, evimizin içerisinde günlük yaşamda aktif olarak ihtiyaç duyduğumuz ama bizim hep elimizin altında olan ve olmadığı anlarda her eve girişimizde, her evden çıkışımızda eksikliğini hissettiğimiz en önemli eşyalarımızdan birisidir. Her bireydeki göz zevki ve uyumu farklılık gösterdiği gibi piyasada ve mobilya pazarında aradığınız zevkinize uygun veya işlev bakımından istediğiniz gibi Dresuar bulmak oldukça mümkündür. İlk görünüşte maliyet ve satış bedeli olarak göz korkutsa da hiç de cep yakan bir materyal olmamıştır.

Duvarımıza En Uygun Dresuarlar

Evimizin duvarlarına en uygun mobilya seçimine her bayan ilk bakışta dikkat eder ve özen gösterir. Duvarın içine monta edilerek veya raylı sistem ile duvarınızın içinden çıkarak işlevsel bir hal alan Dresuarlar da oldukça ilgi görmektedir. Toplum içinde göz zevki kadar işlevsel olması da büyük önem taşımaktadır.

Gizli çekmeceler, yüzey boyu ayna kaplaması, üst kısmında makyaj malzemesi için saklama bölmeleri ve ayak boylarının kısaltıp uzaması gibi birçok işlevsel yönünü sıralayabiliriz. Bu bakımdan temizlik zamanlarında da büyük kolaylık sağladığını görebiliyoruz. Genellikle ev hanımları gözünde oldukça seçici bir eşya olmakla birlikte cebimizden eksik olmayan anahtarlarımızı da hep Dresuar üstünde veya içerisinde buluruz.

Teknoloji ile Donatıldı

Çağımızın yükselen teknolojisi evlerimizin her köşesine yansımış durumdadır. Klasik modellerinin yanı sıra 2018 itibarı ile teknolojiden faydalanılarak gelişmiş ray sistemleri ile duvara monta edilebilir hal almıştır bu özellik holde veya oda girişlerinde büyük alan açmakla birlikte yerde kaplamamakta.

Kullanacağımızın zaman hafif bir çekme kolu ile duvarın içinden önümüze açılıyor işimiz bittiğinde ise tekrar duvarın içine gömülüyor. Bu işlem sessiz bir şekilde olması ev hanımlarının oldukça ilgisini çekmiştir. Kişiye ve ailelere özel yapım Dresuarlar belirli firmalar aracılığı ile sipariş yoluyla temin edilebilmektedir. Yatak odanıza evinizin holüne veya kapı giriş ve salonunuza en uygun gördüğünüz kafanızda tasarladığınız Dresuar modelini sipariş ederek temin edebilirsiniz

Dresuar Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Dresuarlar, sehpaya benzeyen ancak sehpalardan daha dar ve uzun, çoğunlukla da daha yüksek olan ev mobilyalarıdır. Ahşap ve metal başta olmak üzere çeşitli malzemelerden üretilmiş farklı tarzları ve modelleri olan dresuarları piyasada bulmak mümkündür. Bunlar arasından seçim yaparken ise hem evdeki mobilya ve dekorasyonu tamamlayan ve onunla uyumlu bir model hem de mevcut olandan tamamen farklı bir tarz tercih edilebilir.

Bu yünüyle dresuarlar hem bir tamamlayıcı hem de kendi başına bir unsur olarak düşünülüp dekore edilebilir. Çoğunlukla evlerin antrelerinde ve salonlarında kullanılan dresuarlar hem kullanıldıkları mekanlara işlevsellik katar ve hem de dekorasyonu ile bulunduğu alanda farklı bir görsellik yaratır.

Antrelere İşlevsel ve Estetik bir Dokunuş

Dresuarlar sıklıkla evlerin giriş bölümlerinde kullanılırlar. Anahtar, telefon vb. ufak tefek eşyalar koymak bakımından antreler için çekmeceli modeller tercih edilebilir. Evin antresinde dresuar haricinde bir vestiyer bulunsun ya da bulunmasın kendisi ile uyumlu bir renkte ahşap ya da metal askılar, şemsiyelikler, ayakkabı giyerken kullanılabilecek puflar ile tamamlanabilir. Dresuarın arkasındaki duvar evin diğer bölümlerinde olduğu gibi saatler, çerçeveler ya da aynalar ile dekore edilebilir. Buna ek olarak yapma çiçekler, vazolar, biblolar da dresuar dekorasyonunda kullanılır.

Salonlarda Dresuar Kullanımı

Dresuarların bir başka kullanım alanları da salonlardır. Salonunuz ister dar ister geniş olsun, koltuk arkalarında ya da pencere önlerinde dresuarlara her zaman yer vardır. Dresuar kullanılarak, küçük tabureler ya da onu tamamlayan berjerler ve lambaderler ile salonlarda küçük çalışma ya da okuma alanları oluşturmak mümkündür.

Koltuk arkalarındaki dresuarlar ise salonu bölerek mekanın daha işlevsel kullanımına olanak sağlar. Salonlarda bulunan dresuarlar şamdanlar, çiçekler, dekoratif objeler ile kullanılabileceği gibi, duvar önlerinde bulunan modellerin tavan ya da duvar aydınlatması ile kullanılması mekana ayrı bir şıklık katacaktır.

 

[Toplam:1    Ortalama:2/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close