Sağlık

Egzersiz Sonrası Yapılan Hatalar

Egzersiz Sonrası Yapılan Hatalar yarardan çok zarar getiriyor. Şimdi bahsedeceğimiz davranışları yapıp vücudunuza faydadan çok zarar vermeyin. Düzenli olarak egzersiz yapmak sağlığımız için önemli ancak egzersizin sonrasın da yapılmaması gereken davranışlarda bir o kadar önemli. Hepimiz spor salonların da ya da tek başımıza yaptığımız egzersizlerin sonrasında farkında olmadan birçok hata yapabiliyoruz. Ve bu hatalar egzersizi neredeyse sıfırlıyor. Bu hatalar ModaÇilek farkıyla sizinle.

61685F61655F636162665162676B66636B65656976656882

Bakın Bakalım Neler Yapmaktan Kaçınmamız Gerekiyor…

  • Su yaşamsal ve hayatımızı sürdürmek yönünden mucizevî bir kaynak. Ama egzersiz sırasında ve sonrasında içtiğimiz su miktarına dikkat etmemiz lazım.
  • Egzersizin ardından çok su içmek uzmanlarca zararlı. Bir anda vücudumuza yükleme olduğundan kramp ve kas hasarlarına sebep olabilir.

spor_su

  • Terleme yoluyla kaybedilen potasyum ve sodyum gibi vücudun ihtiyacı olan elektrolitleri süt ya da spor içecekleriyle vücuda geri kazandırmak daha doğru bir seçenek.
  • Egzersizin ardından yiyeceğiniz akşam yemeğin de magnezyum bakımından zengin besinler tüketmelisiniz. Bu sayede kas sağlığınızı arttırarak egzersizlerden sonra oluşan kas ağrılarına da son verebilirsiniz.

yasiniza-gore-yemeniz-gereken-besinler-7220964

  • Kaslarınızı çalıştıracak yorucu ve zorlu bir egzersizin ardından uykudan alacağınız faydalar oldukça büyük öneme sahip.
  • Yapılan araştırmalara göre vücut ve beyin sağlığı için en az 7-8 saat uykunun şart olduğu görülmüştür. Kasların egzersiz sonrası toparlanabilmesi için düzenli uyku şart.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close