Makyaj

Ela Gözlüler İçin Makyaj

Yüze doğru makyaj uygulamanın en önemli kriterlerinden biri de uygulanan makyajın cilt renginiz ve giydiğiniz kıyafet kadar göz renginiz ile uyumlu olmasıdır.

Ela gözlüler bu konuda diğer göz renklerine göre daha şanslıdırlar. Doğru renk seçimi ve makyaj stili ile göz rengini öne çıkarmak, hatta gözü yeşil, çakır ve ya bal tonları gibi farklı renklerde göstermek bile mümkündür.

Eyeliner kullanırken seçilecek olan siyah, koyu yeşil ve kahverengi tonları ela gözlüler için makyaj uygulamalarında göz rengini öne çıkaracak renklerdir. Bu renk eyelinerların kullanımından sonra uygulanacak olan göz farları ise bakışlara ve ifadeye yön verecektir.

Ela Gözlüler İçin Makyaj Önerileri

Ela gözlerin ifadesini kuvvetlendirmek için farın açık tonlarını iç kısımlardan dışarıya doğru koyultarak uygulamak gerekir. Altın ve açık kahverengi tonları bu etkiyi güçlendirmek için baz olarak da kullanılabilir. Kullanılacak far tonları altın, yeşil ve bu renklerin metalik tonları ise ela gözlerin rahatlıkla kullanacağı uygulamalardır.

Ela Gözlüler İçin Makyaj Önerileri

Altın ve açık kahverengi tonları ela gözlüler için daha seksi ve kadınsı bir ifade doğururken, kullanılacak olan pembe ve şeftali tonları ise gündüz makyajı gerektirdiği zamanlarda ve daha çocuksu ifadeler yaratılmak istendiğinde başvurulacak tonlardır.

Ela Gözlüler İçin Makyaj Önerileri

Uygulanan renklerin yanı sıra ela gözlüler için makyajın en önemli noktası kullanılacak maskaradır. Dolgun kirpikler her daim gözlerin şeklini ve rengini öne çıkaracaktır. Maskara uygulamasından önce kirpik kıvırıcı kullanılması etkiyi fazlalaştıracaktır. Kirpiklerin iç kısımlarından uygulanacak iki kat maskara göz makyajınızın bütünleyicisi olacaktır.

Ela Gözlüler İçin Makyaj Önerileri

Doğru renk seçimi, uygulaması, kapatıcı ve maskara gibi tamamlayıcılar ile ela gözlüler için makyaj tamamlanmış ve istenilen etki kullanılacak renkler ile yaratılmış olacaktır.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close