Dekorasyon

En Şık Perde Modelleri

Çocukluğumuzu hatırlıyorum da hemen hemen her evde birbirinin aynı perdeler ve hemen altında düz beyaz birer tül bulunurdu. O zamanlar kimse evin duvar renginin perdeye uyup uymadığını, mobilyaların perdelerle nasıl görüneceğini düşünmezdi. Fakat zaman içerisinde perde tasarımlar o kadar gelişti ki insanlar adeta önce perdeyi seçip sonra evlerini perdeye göre döşer oldular. Evlerin en göz alıcı kısımları perdelerin bulunduğu duvarlar haline geldir. Perdelerin yanlarına süs bitkileri de konularak şıklık arttırıldı ve adeta üstüne basa basa perdeler vurgulanır hale geldi. Peki bu perde modelleri içerisinde en şık hangileri?.

en-şık-perde-modelleri-3
Elbette bu kişiden kişiye değişen bir kavram. Ama genel olarak bakıldığında eğer klasik tarzlardan hoşlanan biri iseniz kabul edersiniz ki en şık perde modelleri kahve karamel ve krem renklerinin kullanıldığı yere kadar uzanan modeller.

en-şık-perde-modellerien-şık-perde-modelleri-6

Tek kelime ile bir saray havası yaratan bu modeller klasik mobilyalar ile tamamlandığında oldukça zengin ve zarif bir görünüm oluşturuyor.

en-şık-perde-modelleri-2en-şık-perde-modelleri-5

Fakat eğer çok fazla klasik tarz sevmiyor ve evinizin dekorasyonunda daha hareketli canlı bir tarz istiyorsanız o zaman da sizin için önerebileceğimiz camı tam kapatmayan bir iç tül üzerine yanlardan şık aksesuarlar ile tutturulan renkli perdeler. Eskisine göre perde modellerinde çiçek desenli o kadar da şık görünmüyor.

en-şık-perde-modelleri-4

Genellikle duvar kağıtlarında motif kullanılmaya başlandığından perdeler için daha ziyade desensiz yada geometrik desenler içeren modeller kullanılıyor. Birde geçmişte özene bezene seçilen o kar beyaz tüllerin de modası geçmiş durumda. Artık perdecilerde bile o bembeyaz tüllerden bulmak zor. Genellikle perdenin bir kaç ton açık renginde tüller kullanılıyor. Bu tülün şeffaf yapısı ile birleşince renk daha da açık bir hal alarak beyazın biri iki ton farklısı gibi duruyor. Örneğin siyah perdeli tüller gri yada kirli beyazken, kahve rengi perdelerde krem rengi hakim oluyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close