Moda

Erkek Bebek Hırka Modelleri

Anne adayları ilk bebeklerine hamile kaldıklarında heyecandan hiç bir yere sığamazlar. Bebekleri için her şeyin en güzeli olsun isterler bunun içinde hamile kalır kalmaz, bebeğine en güzel örgüler ile yelek, hırka patik, şapka gibi kendi el emekleri ile bebek giyeceklerini yapmaya başlarlar.

erkek-bebek-hırka-modelleri-5

Daha cinsiyeti belirli olmadığı için ise genel olarak kullanılabilen renklerden ve modellerden yapılır. Bebeğin cinsiyetini öğrendikten sonra ise bebeğin cinsiyetine göre seçim yapar ona göre hırkalar örer ve tasarlar.
Kız çocukları kadar erkek çocukları içinde hırka modellerini çeşit çeşit ve değişik modellerde hazırlamak mümkün.

erkek-bebek-hırka-modelleri-10
erkek-bebek-hırka-modelleri-10

Daha sade fakat şık ve gösterişli olan erkek hırkalarında genelde saç örgüsü, sahte selanik, baklava dilimi, düz örgü, hasır gibi örgü teknikleri uygulanarak tasarlanan erkek bebek hırkalarında detaylar hırkada ön plana çıkmaktadır.

Erkek Bebek Hırka Modelleri Resimli

erkek-bebek-hırka-modelleri-9

Soğuk kış günlerinde kullanılacağı gibi serin yaz akşamlarında da bebekler düşünülerek yapılır.

Oldukça basit ve kolay olan kendinden gırcıllı ip tercih edilirken, etek uçları kol uçları ve yaka kısmının haroşa, zeminin ise düz yapıldığı bu hırkada oldukça şık bir duruş sağlayan ise yaka modelidir. Önden 3 düğme ile aşağıdan yukarı dikilen düğmeler ile erkek yaka olarak yapılır. Erkek Bebek Hırka Modelleri…

erkek-bebek-hırka-modelleri-8

Hırkanın bu şekildeki görüntüsü ceketi andırdığı için bebeğe adeta büyümüşte küçülmüş dedirttirir niteliktedir. Yine erkek adam modellerinden biride düz renk ve sade düz bir örgü ile yapılan krovize hırka modeli bebeğin ilgiyi üzerine çekmesine sebep olacaktır.

erkek-bebek-hırka-modelleri-6
Her sene gelişerek örgü teknikleri ve hayal güçlerine kullanarak yaptıkları örgüler arasında beyaz, gri, ekru, süt kahve, su yeşili, toz pembe, bebe mavisi gibi renkler ön planda.

erkek-bebek-hırka-modelleri-5

Örgü ile yapılan şekilli modeller kadar düz zemine istenen bir modelin işlenmesi ile de hazırlanan hırkalar erkek çocuklarının bebek modasında oldukça göz dolduran modelleri arasında yerini almakta.

erkek-bebek-hırka-modelleri-2 erkek-bebek-hırka-modelleri-1 erkek-bebek-hırka-modelleri-3 erkek-bebek-hırka-modelleri-4

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close
Close