Saç Stilleri

2019 Erkek Kadın Saç Modelleri

20191 Trend Erkek Saç Modelleri

Moda artık sadece kadınlar tarafından takip edilmemektedir. Dış görünüme önem veren erkekler de modayı yakından takip etmektedirler. Kadınların saç, makyaj, giyim, takı gibi pek çok bakımlı görünme araçları olsa da, erkekler de bu sadece saç ve sakala indirgenmektedir. Pek çok erkek de saçlarına önem vermektedir. Saçlarınız ister kısa olsun, ister uzun, fönlü ya da toplu bakımlı görünmesini istiyor iseniz sağlıklı olmalarına dikkat etmelisiniz. Sağlıklı saçlara sahip olabilmek için dikkat edilmesi gerekenleri sıralayalım:

 

Beslenme

Sağlıklı saçlara sahip olmanın ilk şartı dengeli beslenme ve iyi bir uyku düzenidir. Ne de olsa saçlarımız aldığımız vitamin ve minareler ile uzamaktadır. Özellikle Ceviz, badem, fındık gibi kuruyemişler saçların sağlıklı ve bakımlı görünmesine yardımcı olacaktır. Yaş ilerledikçe saçlar seyrekleşmeye başladığından bu kuruyemişlerin düzenli tüketilmesi gerekmektedir.

Bakım

Sağlıklı saçlara sahip olabilmek için tıpkı kadınlar gibi saçlarınıza haftalık ya da aylık bakımlar yaptırabilirsiniz. Bu bakımları güvendiğiniz bir kuaför salonunda yaptırabileceğiniz gibi, evde kendi hazırladığınız bakım maskeleri ile de yapabilirsiniz. Bal, zeytinyağı ve yumurta bakım maskelerinin vazgeçilmez üçlüsüdür. Çoğu büyük marketlerde de sac bakım maskeleri satılmaktadır.

2018 Trend Erkek Saç Modelleri

Erkek Saç Modelleri
Erkek Saç Modelleri
Erkek Saç Modelleri
Erkek Saç Modelleri
Erkek Saç Modelleri
Erkek Saç Modelleri

2018 in trend erkek saç modeli de kısa saç modelleridir. Kısa saçın erkeği daha çekici gösterdiği su götürmez bir gerçektir. Yukarıda da bahsedildiği gibi, sac modeliniz ne olursa önemli olan saçlarınızın sağlıklı olmasıdır. Işıltılı, dolgun, parlak saçlar ister kısa ister uzun olsun mutlaka etraftakilerin ilgisini çeker. Unutulmaması gereken bir diğer nokta ise, modanın size yakışanı tercih etmek olduğuna ilişkindir. Uzun sağlıklı saçlarınız var ise ve yüz tipinize yakışıyorsa moda diye kısaltmaya çalışmak çok da anlaşılır değildir.

2018 Trend Bayan Saç Modelleri

Moda nasıl her sene değişiyor yeni trendler gündeme geliyor ise saç modelleri de her sene farklılık göstermektedir. Bayanlar saç modelleri sayesinde farklılık oluşturmakta ve kendi tarzını oluşturmaktadırlar. Saç modelleri son yıllarda oldukça çeşitlenmiştir. Bayanlar, yüz tipine ve saç rengine göre saç modeli türüne karar vermektedirler. 2017 yılının bitimiyle birlikte 2018 yılının trend bayan saç modelleri kendini göstermeye başlamıştır.

 

Kadın Trend Saç Modelleri
Kadın Trend Saç Modelleri
Kadın Trend Saç Modelleri
Kadın Trend Saç Modelleri
Kadın Trend Saç Modelleri

2018 yılında bayanlar saç modeline karar verirken saçlarının rengini göz ardı etmemeleri gerekir. Saç modelini tamamlayan önemli bir husus saç rengidir. Bayanlar saç rengine karar verirken kendi ten rengine göre seçim yapmalıdırlar. Son yıllarda bayanlar tarafından marjinal olmak amacıyla holografik saç trendleri ön plana çıkmıştır. 2018 trend bayan saç modelleri arasında örgü modeli oldukça dikkat çekecektir. Saç örgüsünün çeşitli şekillerde türleri bulunmaktadır. 2018 de trend olacak tür ise zenci örgüsüdür.

Bir başka kolay ve popüler olan saç modeli ise saçı ortadan ikiye ayırarak kullanmaktır. Saç modelleri arasında dalgalı saçlar kişiye havalı bir görünüm kazandırmaktadır. Saçlara dalga veren ‘Bob’ kesimi rahat kullanımı açısından 2018’de de trend olacak modellerden birisidir.

2018 Trend Bayan Topuz Modeli

2018 saç modelleri arasında tepeden topuz kullanımı oldukça trend olacaktır. Saçın bir kısmını toplayarak oluşturulan topuzlar ya da tamamen toplanarak oluşturulan topuzlar bayanlar tarafından tercih edilecektir. Düşük topuzlar da 2018 yılında trend olacak saç modellerinden birisidir. Düşük topuz, şık duruşu ve rahat kullanımı nedeniyle trend saç modelleri arasında yer alacaktır. Düşük topuzu ön plana çıkaran başka bir sebep ise saç aksesuarı ile kullanılmasıdır. Siyah kurdele ile düşük topuz 2018 trend bayan saç modelleri arasına girecektir. Ayrıca düşük topuzun püsküllü küpe ile kullanımı da kişiye oldukça şık bir görünüm katacaktır.

 

[Toplam:2    Ortalama:5/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close