Saç Stilleri

Arkadaşlarınızı Kıskandıracak Erkek Saç Kesim Modelleri

Günümüz erkekleri en az kadınlar kadar saçlarına dikkat etmektedir. Son yıllarda da hangi erkeğe baksanız gayet havalı ve otantik saç kesim modellerini tercih ettiğini görebilirsiniz. Genel olarak saç kesim modelinize kara vermeden önce yüz tipinizin analizini yapıp kendinize hangi saç kesiminin daha çok yakışacağını ve hangi modelle etrafınızdaki kızların ilgisini daha çok çekeceğinize karar vermelisiniz.

Saç kesiminin Kuralları:

Yüzünüzün şeklini saptamalısınız (örneğin: yuvarlak yüz tipi,kare yüz tipi), saç tipinizi saptamalısınız.(örneğin: kıvırcık saç ,düz ve ince saç telleri )

 Yüzün Şekline Göre Saç Tipleri

  1. Yuvarlak Yüz Tipi
  2. Kare Yüz Tipi
  3. Dikdörtgen Yüz Tipi
  4. Üçgen Yüz Tipi

 Yuvarlak Yüz Tipi

      Yuvarlak yüz tipi, yüzünün genişliği ile uzunluğunun bir birine olan oranı hemen hemen aynı olmasıdır. Eğer sizde bu koşula uyuyorsanız yüz tipiniz yuvarlaktır .Bu yüz tipine sahip iseniz saçınızı Leonardo Di Caprio ‘nun yaptığı gibi saçınızı geriye doğru taramanız doğru bir seçim olacaktır.

Yuvarlak Saç Tipi Saç Kesimi
Yuvarlak Saç Tipi Saç Kesimi

Favorilerinizin kesimini asla güçlü tipte tercih etmemelisiniz, çünkü bu tercih ile yüzünüzün genişliğinin ve uzunluğunun bir birine olan oranındaki dengeyi bozarsınız. Bu yüz tipine sahip olan insanların saçlarını kestirirken yanlarını çok kabarık yapmaması önerilmemektedir. Saçlarınızı kısa kestirmek avantajınıza olacaktır ve etrafınızdaki insanların bakışlarını üzerinizde toplamanıza yarayacaktır.

 Yuvarlak Saç Tipi Saç Kesimi

Kare Yüz Tipi

     Kare yüz tipi, yüzünün uzunluğu genişliğinden daha fazla ise kare yüz tipine sahipsiniz demektir. Kare yüz tipine sahip olan erkekler genel olarak yüz tiplerinden memnundurlar. Eğer sizde kare yüzlü olmaktan memnun iseniz saçlarınızın her tarafını eşit bir şekilde kestirmeyi tercih etmelisiniz.

Kare Yüz Tipi Saç Kesimi
Kare Yüz Tipi Saç Kesimi-Erkek Saç Kesim Modelleri

Bu tercih ile yüz şeklinizi dengelemiş olacaksınız ve bu kesimden dolayı kendinize olan özgüveniniz artacak ve duruşunuzu belirlemiş olacaksınız. Bu yüz tipinden memnun değilseniz ve yuvarlak bir hatta sahip olmak istiyorsanız saçlarınızın yanını uzun üst kısımlarını kısa bırakmalısınız bu şekilde kare olan yüzünüzü daha yuvarlak göstermiş olursunuz.

Kare Yüz Tipi Saç Kesimi
Kare Yüz Tipi Saç Kesimi

 

Dikdörtgen Yüz Tipi

   Bu yüz tipine sahip olan erkekler saç kesim modellerine karar verirken yüzünü dengelemeyi hedef almalıdır. Yüzünüzü dengelemek için birçok püf nokta bulunmaktadır. Bu yüz tipine sahip olan erkeklerin büyük bir çoğunluğunun alnı açıktır ve bu dengeyi sağlamaları için alnını saçları ile kapatmaları gerekmektedir. Favorilerinizi ve  sakallarınızı uzun tutmanızda diğer bir püf noktadır. Favorilerinizin uzun olması keskin hatlara sahip olan yüzünüzü daha yumuşak bir görünüme kavuşturacaktır. Kısa saç modellerinden uzak durmanız hoş görünümden uzaklaşmamanızı sağlayacaktır.

Dikdörtgen Yüz Tipi
Dikdörtgen Yüz Tipi- Erkek Saç Kesim Modelleri

 

Üçgen Yüz Tipi

                Üçgen yüz tipi, üst kısmı geniş ve alt kısmı dar olan yüz tiplerine denir. Bu şekilde olan erkekler dar olan yüz tipini dengelemelidirler. Yanları ve üst kısmı kısa olan saç tiplerini tercih etmeli ve saç kesimine bu şekilde karar vermelidirler.  Üçgen yüz tipine sahipseniz ve uzun saç kesimi istiyorsanız muhakkak sakal ile çene dengesini sağlamayı deneyin aksi halde saç ve çene yapısı arasındaki dengesizlikten dolayı hoş olmayan bir görüntüye sahip olursunuz.

Üçgen Yüz Tipi
Üçgen Yüz Tipi-Erkek Saç Kesim Modelleri

 

[Toplam:1    Ortalama:4/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close