Cilt BakımıGüzellik

Evde Doğal Peeling Nasıl Yapılır ?

Daha canlı ve yenilenmiş bir cilt görünümü elde ederiz. Ama peelingi kullanmadan önce de dikkat edilmesi gereken konular vardır.

Eğer sivilceniz varsa peeling yapmak enfeksiyona sebep olmaktadır. Ayrıca makyaj temizlenmeden de yapılmamalıdır . Yapılan peelingin kullanma sıklığına da dikkat edilmelidir.

Bizzat evde yapıp uyguladığım doğal bir tarifi paylaşmak isterim.

Hepimizin evinde asprin ve limon bulunur. Asprin ve limondan yapılan bu çok kolay peeling ayrıca sivilceleri yok etmede de çok başarılı.

3 adet asprin ve birkaç damla limonu bir kasede karıştırın.kisinciltkoruma1

Krem kıvamına gelen bu karışımı yüzünüze sürüp 15 dakika bekletin. Hafifçe ovalayın ama sivilce olan yerlere dokunmayın.

Limon sivilceleri önlemeye yardımcı olurken asprin de peeling etkisi yaratacaktır. İlk uyguladığınızda hafif yanma olabilir fakat geçicidir. 15 dakika sonra yine hafif şekilde ovalayarak durulayın. Limon birçok kişinin bildiğinin aksine kurutmaz besler ve parlak bir görünüm sağlar.

Asprinin içinde ki etken maddeler ise ciltteki ölü deriyi yok eder . Mükemmel sonuca inanamayacaksınız. Pürüzsüz bir dokunuş hissedeceksiniz.

Kuruluğa da asla sebep olmadığından dolayı nemlendirici kullanmanıza gerek bile kalmayacak. Haftada iki kez kullanmanız yeterli olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close