Güzellik

Evde Manikür Nasıl Yapılır?

 Evde manikür nasıl yapılır?

Aslında evde manikür yapmak birçok kişinin özellikle tercih ettiği bir durumdur. Çok daha hijyenik ve temiz olduğunu düşünürsek manikürünüzü evde yapmanız çok daha sağlıklı bir durumdur. Sebebi ise kuaförlerde kullanılan aletlerin sizden başkasına da kullanılıyor olmasıdır. Evet tüm malzemeler steril edilmekte ve temizlenmektedir ama bu aşamanın ne derecede titizlikle yapıldığını bilmediğimiz için genellikle içimiz çok da rahat etmez. Gelelim biz manikürümüzü evde nasıl yapabiliriz konusuna.

evde-manikur-yapmak-icin-oneriler

Evde manikür yapacaksınız eğer ilk olarak aletlerinizi hazırlamalı ve elinizi yakmayacak sıcaklıkta olan bir kabın içerisinde on beş dakika kadar bekletmelisiniz. Tırnak etleriniz yumuşadıktan sonra bir tırnak çubuğu ile yumuşayan tırnak etlerinizi dibe doğru itmelisiniz. İyice ittirdiğiniz ve yumuşamış olan tırnak etlerinizi bir tırnak eti kesme aparatı ile kesmeye başlamalısınız. Yalnız bu noktada ölü deriyi kesmeye özen göstermeli ve parmaklarınıza zarar vermemelisiniz. Daha sonra tırnaklarınızı kesebilir ve istediğiniz şekilde törpüleme işlemi yapabilirsiniz.

manikur-nasil-yapilmali

Küt veya oval şekilde tırnaklarınıza şekil verdikten sonra oje sürme işlemine geçebilirsiniz. Ojenizi sürmeden önce ise ojenizin altına  baz uygulayabilir ve tırnaklarınızı ojenin zararlı etkisinden koruyup besleyebilirsiniz. Tüm bu işlemler bittikten sonra ise elinize bir yumuşatıcı etkili bir kremle nemlendirebilirsiniz. Tüm bu işlemler bittikten sonra son olarak ise kullandığınız ürünleri temizlemelisiniz.

Evde manikür yapmak oldukça kolay ve sağlıklı bir işlemdir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close