Saç Stilleri

Evde Saç Rengi Açma Yöntemleri

Saçlar, kadınlar için çok önemlidir. Saçların bakımlı ve güzel olması, kadınlara özgüven katar. Her ay kuaföre giderek bir sürü para veriyoruz. Evde saçlarımızı kendimiz boyayabiliriz. Ombre, cila, ışıltı… Aldığınız doğru seçim boyayla, evde saç açma işlemi uygulamanız çok basittir.

Saçların Kırılmaması Ve Yanmaması İçin:

Saçlarınızın kırılmaması ve yanmaması için, küçük bir kase alın. İçerisine, sıvı keratin, şampuan ve zeytinyağı dökün. Hepsini karıştırdıktan sonra saçınıza masaj yaparak sürün. Keratin, saçını koruyacak. Zeytinyağı saçını besleyecek. Bu sebeple saçınızda kırılma ve saçınızın yanma oranını en aza indireceksiniz. Ayrıca saçınıza yumurta beyazı uygulayarak boyadan etkilenmeyecek bir hale getirebilirsiniz.

Evde Saç Rengini Açmak:

Kozmetik mağazalarından alabileceğiniz saç acıcı tozlar ve saç açıcı spreyler bulunmakta. Dilediğinizi alabilirsiniz, ikisi de iyi sonuç verecektir. Aldığınız boyanın suyunun 30 volüm olmasına dikkat edin.

Evde Saç Rengi Açma

Saçlarınızın çok temiz olmamasına dikkat edin. En az bir gün önce saçlarınızın yıkanmış olması gerekiyor. Temiz saçın boya tutma ihtimali ve kırılmama ihtimali, kirli saça göre daha düşüktür. Boyayı hazırladıktan sonra, saçlarınızı krepe yapın. Bu sayede saçınızı açtığınızda saçlarınız ışıltılı ve ombreli duracaktır. Hazırladığınız boyayı saçınızın ucundan başlayarak sürün. Boyamadığınız saçlarınızı bir toka yardımıyla toplayın. Dilerseniz elinizle de boyayı saçlarınıza yedirebilirsiniz.

Evde saç Rengi açmak için zaman da çok önemlidir. Saçlarınızı bir iki ton açmak istiyorsanız 10-15 dakika beklettikten sonra yıkayın. Saçlarınız koyuysa ve sarıya yakın bir renk istiyorsanız, saçlarınızı yarım saat bekletmelisiniz. Saç renginizin tam olarak sarı renk olmasını istiyorsanız, 45 dakika kadar boyayı saçınızda bekletmelisiniz. Bu işlemden sonra saçlarınızı çok sıcak suda yıkamayın. Saçlarınızı kuruttuktan sonra kesinlikle saç maskesi yapmalısınız. Keratin ve zeytinyağı sürerek de güzel ve parlak saçlar elde edebilirsiniz.

Doğal Yöntemlerle Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saçları kimyasallara başvurmadan, doğal yollarla, sağlıklı bir şekilde açmanın birden fazla yolu mevcuttur. Bu yöntemler sayesinde saçların en az hasar alması sağlanarak, aksine saçlar beslenerek renginin açılması sağlanabilir.

1.Papatya Suyu

Sık kullanılan ve tercih edilen bir yöntemdir. Papatya suyu hemen sonuç vermemektedir ve yaz aylarında uygulanması sonucun etkisini arttıracaktır. Satın alınan kurutulmuş papatyalar kaynatıldıktan sonra soğumasını beklenip elde edilen su ile saçlar güzelce ıslandığında ve ardından güneş ışıklarının yardımı ile kurutulduğunda ve bu işlem birkaç kez tekrar edildiğinde saç renginde doğal bir açılma ile karşılaşılır.

Evde Saç Rengi Açma
Papatya Suyu ile Evde Doğal olarak Saç Rengi Açma

2.Karbonat

Banyo esnasında saçlar ıslandıktan sonra bir avuç kadar karbonat ile saçlara masaj yapılarak karbonat saçlara eşit miktarda yedirilir. 15 dakika beklendikten sonra saçlar karbonattan arındırılır. Aynı zamanda karbonat saç diplerini yağdan arındırdığı için yağlı saçlara sahip kadınlar tarafından saç derisine uygulanarak kullanılmaktadır.

karbonat ile evde doğal olarak saç rengi açma
karbonat ile evde doğal olarak saç rengi açma

3.Elma Sirkesi

Elma sirkesi içerisinde barındırdığı asit sebebiyle saç pigmentlerini azaltarak renk açmayı kolaylaştırır. Ancak kuru saçlara sahip kadınlar elma sirkesi kullanımından sonra muhakkak nemlendirici takviye yapmalıdırlar. Banyodan sonra saçları durulamak için bir miktar su hazırlanır ve içerisine yarım çay bardağını biraz geçecek miktarda elma sirkesi dökülür. Elma sirkesinin kokusunu hafifletmek için içine bir iki damla lavanta ya da portakal yağı damlatmak sirke kokusunu azaltacak, aksine güzel kokmasına yardımcı olacaktır. Düzenli uygulama sonucu saçların renginin birkaç ton açıldığı gözlemlenir.

karbonat ile evde doğal olarak saç rengi açma
Elma Sirkesi İle Evde Doğal Saç Renkleri Açma

4.Limon ile Evde Saç Rengi Açma

Sirke gibi limon da içerisinde barındırdığı asit sayesinde saç rengini açmaktadır. Yarım limonun suyu sıkılır, bir sprey ve tarak yardımıyla saça eşit olarak dağıtılır. 15 dakika bekleme sürecinin ardından saçlar durulanır ve bir nemlendirici ile desteklenir.

 

[Toplam:1    Ortalama:2/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close