Saç Bakımı

Evde Yapılabilecek Pratik Saç Maskeleri

 

  1. Çemen Tohumu Maskesi

Çemen tohumu maskesi kırılan, kepekli ve çok dökülen saçlar için ideal bir bakım maskesidir. Çemen tohumu saçlarınızın dökülmesini ve kolay kırılmasını önleyebilecek doğal bir çözümdür. Sizin de saçlarınızla ilgili benzer sorunlarınız varsa çemen tohumu maskesiyle bu sorunlarınızı ortadan kaldırmanız mümkün.

Aktardan çemen tohumlarını alın ve çekmesini isteyin. Çekilmiş çemen tohumlarını, maskeyi yapmadan bir önceki gece suya koyun. 1 gece boyunca suda bekleyen çemen tohumlarını kendi suyuyla iyice karıştırıp krem kıvamına gelmesini sağlayın. Parmak uçlarınız yardımıyla saç derinize masaj yaparak sürün. Maskeyi saçınızda 15-20 dakika kadar beklettikten sonra, saçınızda karışımdan hiç kalıntı kalmayana kadar şampuanlayın. Sonrasında iyice durulayın. Bu doğal maske, aynı zamanda saçınızda oluşan incelme sorunlarına da iyi gelecektir.

  1. Parlak Görünen ve Yumuşak Saçlar İçin Maske

Saç tipiniz nasıl olursa olsun, parlatacak ve yumuşamasını sağlayacak birçok ev yapımı doğal maske çeşidi bulabilirsiniz. Saç parlatan maskelerde en sık kullanılan madde elma sirkesidir. Onun dışında parlatıcı maskeye katacağınız diğer malzemeleri saç tipiniz için uygun olacak şekilde seçmeniz gerekir.

Saç tipinize uygun malzemelerden birini kaynatıp elma sirkesiyle karıştırarak saçınıza maske yapabilirsiniz.

Saçlarınız kuru ise; papatya, kara kafes otunun kökü, ısırgan ve mürver çiçekleri

Saçlarınız normal ise; biberiye yaprakları, ısırgan, dulavrat otu kökü ve mürver çiçekleri

Saçlarınız yağlı ise; nane veya limon otu

[Toplam:1    Ortalama:4/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close