Cilt Bakımı

Evde Yüz Maskesi Uygulamanın Kuralları

Sevgili hanımlar, kolay ve basit yöntemler ile evde de yüz güzelliğini koruyabilirsiniz. Her evde bulunan bitkisel ürünler ile temiz ve berrak bir cilde sahip olmanız mümkün. Evde yüz maskesi uygulamak kolay bir işlem gibi görünse de, zorlukları da vardır. Bunlardan ilki ise, cilt tipinize uygun bir işlem uygulamaktır.

Cilt tipiniz yüz maskesi üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir.

Yağlı ciltler için farklı bir maske uygulamanız gerekirken, kuru ciltler için daha başka bir maske uygulamalısınız. Yapmanız gereken ilk şey cilt tipinizi tespit etmektir. Bu evde yüz maskesi uygulamada ilk kural olarak kabul edilir. Diğer bir kural ise, tamamen doğal ve bitkisel ürünler kullanmaktır.

ev-yapimi-yuz-maskeleri
ev-yapimi-yuz-maskeleri

Yapay gıdalar cildinize zarar vererek tahriş olmasına neden olur. Bal, zeytin yağı, badem yağı gibi tamamen doğal olan ürünleri kullanmak evde yüz maskesi uygulamada ilk önemli kuraldır. Evde yapacağınız maskenin zamanını iyi ayarlamalı , çok fazla cildinizde kalmasını engellemelisiniz. Çok fazla ciltte kalan yüz maskesi, tene zarar vererek yanmalara neden olur.

Bu da evde yüz maskesi uygulamada bir diğer kural olarak kabul edilir.

Cildiniz hassas bir yapıya sahipse evde yüz maskesi uygulamadan önce mutlaka bir hekime danışmalı ve fikrini almalısınız. Aksi halde yapacağınız yanlış bir uygulama, cildinizde ciddi hasarlara neden olabilir.

Evde yüz maskesi uygulayacak iseniz, öncelikli cildi tüm yağdan ve kirden arındırmanız gerekir. Yağlı ve kirli bir cilde uygulanan maskenin hiçbir olumlu etkisi olmayacaktır. Evde yüz maskesi uygularken bu kurallara dikkat etmeniz yararlı olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close