Anne ve Çocuk

Gebelik Kaç Günde Belli Olur

Gebelik Kaç Günde Belli Olur

Hamilelik, pek çok kadının hayallerinden biridir. Hamile olup olmadığınızı anlamanın birkaç yolu vardır. Zaten bir süre sonra vücudunuz otomatik olarak birtakım sinyaller vermeye başlayacaktır. Fakat öncelikli olarak regl döneminizin zamanlamasına bakarak hamile olup olmadığınız konusunda düşünmeye başlayabilirsiniz. Normalde düzenli bir şekilde regl oluyorsanız ve beklediğiniz hafta adet olmamışsanız hamile olma ihtimaliniz de vardır. Hamileliğin oluşup oluşmadığını anlamanın en etkili yolu kan testi yaptırmaktır.

Bu sayede hızlı ve pratik bir şekilde sonucu alabilirsiniz. Adete 4-5 gün kala da hamile olup olmadığınız anlaşılabilir. Bunun için kandaki HCG oranına bakılır ve gebelik ölçülür. Bu yüzden gebe olma ihtimaliniz varsa kan testi ile bunu hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Hamile olup olmadığınızı anlamak için yaptırabileceğiniz diğer bir test de idrar testidir. İdrar testin yaptırmak için adetinizin gecikmesini beklemelisiniz. Gebelik belirtileri genel olarak aynıdır. İlk gebelik belirtilerini sıralamak gerekirse; ilk neden adetin gecikmesidir.

Gebelik Kaç Günde Belli Olur
Gebelik Kaç Günde Belli Olur

Gebeliğinizi anlamak için 1 hafta sonra idrar testi ya da anında kan testi yaptırabilirsiniz. Diğer belirtiler ise göğüslerde hastalık, bulantı, sık idrara çıkma, yorgunluk ve baş dönmesi şikayeti, kokulara karşı aşırı duyarlılık bazı yiyecekleri görünce mide bulantısı yaşama, iştahsızlık, vücut ısısının artmasıdır.

Kan testinde gebelik ölçülürken HCG hormonu kontrol edilir.

Bu hormon yalnızca hamilelik döneminde salgılanır. Bu durum da genelde yumurtlamayı takip eden 6-10 gün arası bir sürede meydana gelir. Hamilelik ilerledikçe kandaki HCG oranı da günden güne artacaktır. Bu yüzden tüm kadınlara eczaneden alacakları testleri pek önermiyoruz.

Çünkü hamileliğin anlaşılmasının en hızlı ve kesin yolu kesinlikle kan testidir. Çünkü evde uyguladığınız testler çok nadir de olsa hatalı sonuçlar verebilir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close