Makyaj

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

Biz bayanlar, hayatımızın her anında en güzel olmak için zaman harcarız. Bir ortama girdiğimiz zaman, bütün dikkatleri üzerimize toplayabilmek için, güzellik salonlarında saatlerce sıra beklemeyi dahi göze alırız. Özellikle, özel günler söz konusu ise bu özverimiz daha da artar. Özverimizin en üst düzeye ulaştığı gün ise muhtemelen düğün gecemiz olur. Her genç kızın hayalidir evlilik. O gün gelene kadar hayalinde gelinlik giyer, saçını yapar, makyajını yaptırır, defalarca zihninde o güzel geceye hazırlar kendini. Peki ya düğün gecesi gelip çattığında…İşte o an zihninde o geceye dair ne var ne yok siliniverir. Kararsızlıklar içinde boğulurken bulur kendini.
O gece için yapılacak hazırlıkların başında, düğünün yapılacağı mekanın seçilmesi gelir.

Gelinlik, gelinin saçı ve makyajı bu ortama uyumlu olmalıdır!

Bu yazıda, bir gelinin makyajının nasıl olması gerektiğine değineceğiz. Öncelikle gelin makyajının abartılmamasına dikkat edilmelidir. Ağır bir makyajla genç kızın gelin güzelliği arka plana itilir. O gece asıl olan gelinin kendisi olmalıdır. Bir gelin için makyajın çok önemli olduğunu unutmayın. Kendinizi uzman ellere bırakın. Hatta düğünden bir hafta önce bir deneme makyajı yaptırmanızda fayda var. Sonuçta o gece çekilen fotoğraflarınızı ömrünüzün sonuna dek saklamak isteyeceksiniz. Pişmanlık yaşamamanız için iyi bir makyaj uzamanı ile anlaşmanız iyi olur.
Düğünün yapılacağı mekan, açık bir mekan ise soft renklerin kullanıldığı sade bir makyaj yapılması daha uygun olur. Ayrıca, makyaj açık havaya maruz kalacağı için kalıcı olmasını sağlayacak uygulamalar yapılmalıdır. Sade bir makyaj her zaman için daha etkili ve güzel bir hava katar insana.

Eğer düğün kapalı bir mekanda yapılacaksa, makyaj biraz daha dikkat çekici olabilir. Yüzde seçilen bir bölüm daha belirgin olacak şekilde bir makyaj yapılabilir. Mesela gözler koyu yapılabilir, belirginleştirilebilir ve buna bağlı olarak dudak rengi, allık seçimi daha soft tercih edilmelidir. Ya da dudak ön plana çıkarılır, koyu bir ruj seçimi yapılır ve gözler arka planda olacak şekilde sade bir uygulama gerçekleştirilir. Her iki durumda da hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.
Kusursuz bir makyaj için en önemlisi, kusursuz bir cilttir. Eğer kusurlu bir cilde sahipseniz, makyaj öncesinde baz makyaj yapılmalı.

Cilt, asıl makyaj için hazırlanmalıdır!

Şeftali tonlarında bir allıkla elmacık kemikleriniz ortaya çıkarılarak hoş bir görünüm elde edilebilir. Allığın, yanaktan saç kökleri yönüne doğru sürülmesi ile doğru bir uygulama yapılmalıdır. Dudaklar dudak kalemi ile belirginleştirilmeli ve pembe tonlarında ruj tercih edilmelidir.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close
Close