Makyaj

Gelin Makyajının Püf Noktaları

 

Makyaj biz bayanlar için olmazsa olmazlardandır. Sabahtan makyajımızı yapıp akşama kadar makyajlı oluruz. Bazılarımız makyajda gözlere değinirken, bazılarımız dudakları ön plana çıkartır. Her zevke göre değişkenlik gösterir.

Kadınların en büyük hayali düğün hayalidir. Bembeyaz gelinlikler içinde hayal ederiz kendimizi. En güzel gelin saçını düşünürüz ve en güzel gelin makyajını düşünürüz. Nasıl makyaj yaptırsam diye düşünür dururuz çünkü bizim için çok önemlidir. Gelin makyajının püf noktalarından bahsedelim birazda.

Gelin Makyajı

Sade olması gerekir.

Ben buradayım diye bağırmamalı makyajımız. Daha duru olmalı. Gözler ön planda olmalı. Öyle kırmızı kırmızı allıklar sürülmemeli. Kıpkırmızı rujlar parlayan gözler olmamalı. Bence makyaj olduğu belli olmamalı. Günümüzde gelinlere porselen makyaj yapılıyor. Porselen makyaj akmıyor daha duru görünüyor. Düşünsenize normal makyaj yapıldığını gelinsiniz oynuyorsunuz bütün makyaj akıyor. Kara kara kalemleriniz yanaklarınıza kadar geliyor. Ayrıca yüz rengiyle dekolte rengi arasında fark olmamalıdır.

Gelin Makyajı

Yüzü bembeyaz yapıp teninde de esmerlik varsa bu çirkin bir görüntüye sebep olabilir. Gelin makyajının profesyonel eller tarafından yapılmasına özen gösterilmelidir. Kullanılan ürünlerin kaliteli olması da bu konuda önemlidir. Bence gelinlerimiz daha önceden prova makyajda yaptırabilirler nasıl ki saç provası yapılıyorsa makyajda da aynı durum söz konusu olabilir. Makyajda önemli olan cildin düzgün olmasıdır. Cildiniz sivilceli lekeli pütür pütür ise daha önceden cilt bakımlarınızı yaptırmalısınız.

Gelin Makyajı

Bakımlı ciltte makyaj daha güzel duracaktır.

Makyajda düğünün yapılacağı mekanda önemlidir. Açık alanda yapılan kır düğünlerinde daha salaş daha sade makyaj yapılabilir. Salon düğünlerinde ise daha abartılı makyaj yaptırılabilir. Çok fazla abartı değil tabiî ki. Düğün olur biter eliniz fotoğraflar ve videolar kalır. O fotoğraflarda kötü çıkmak istemiyorsanız abartılı makyaj çok renkli bol kırmızılı makyajlar çok kötü bir görüntü yaratabilir. Örneğin ünlü gelinleri düşünün nasıl sade soft gelinler hayran hayran bakarız.

Gelin Makyajı

Fakat biz gelin olduğumuzda biraz şunu süreyim biraz bunu süreyim derken affedersiniz ama maymuna döneriz.

Gelinliğin dekolte bölgesine ışıltılı bir pudra sürebilirsiniz. Bu gerçekten çok hoş bir görüntü yaratıyor. Siyah bir göz makyajı, şeftali rengi bir parlatıcı gelin makyajı için yeterli. Yalnız o gün yanınızda makyaj malzemelerinizin bulunduğu bir çantada bulundurun. Ara sıra makyajınızı düzeltmeniz gerekebilir.

Gelin Makyajı

Makyajda kaşlarınızda büyük önem taşır. Kaşlarınıza yüz tipinize göre düzgün bir şekil verdirmeye çalışın bunun için kuaförünüzle aylar öncesinden bir çalışmaya başlayabilirsiniz. Kaşlarınız kalın ve düzgün şekilliyse makyajınızda düzgün olur. Yanaklarınıza bronz allık kullanabilirsiniz. Tırnaklara gelirsek oje seçiminizi açık renklerden yana kullanın. Sedef rengi bir oje veya french yaptırabilirsiniz. Üzerine nazar boncuğu şekli yaptırabilirsiniz.

Gelin Makyajı

Düğününüz en mutlu gününüz. Makyajınız yüzünden bu en güzel gününüzü pişman olmadan yaşayın. Fotoğraflarınıza baktığınızda kendinizden on yaş büyük duran makyajlı bir kadın görmek istemiyorsanız sade bir gelin makyajı tercih edin.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close