Moda

Gelin Saçında Bant Modası

Gelin Saçında Bant Modası

İstediğiniz ve hayal ettiğiniz gibi bir gelin olmak için belki de en önemli adımlardan biridir gelin saçı. O gün geldiğinde kusursuz görünmek ve hep hayal ettiğiniz gibi bir gelin olmak istersiniz. Gelin saçınızı birçok kez düşünmüş ve en iyisi olması için zaman harcamışsınızdır. Peki, hiç gelin saçınızda bant olmasının nasıl olacağını düşündünüz mü?

Gelin Saçında Bant Modası
Gelin Saçında Bant Modası

Son zamanlarda gelin saçında bant modası çok trend.

Aranızda klasik topuzları ve taçları seven gelin adayları olabilir. Ancak sınırları aşıp ben farklı şeyler denemek istiyorum diyorsanız saç bantlarını gelin saçınızda kullanabilirsiniz.

Gösterişi ve ışıltıyı seven bir gelin adayıysanız taşların ve pulların kullanıldığı bantlar tam size göre.

Ben gösterişi ve ışıltıyı sevmem, benim tarzım daha çok doğal ve romantik diyenler için dantel, inci ve çiçeklerin kullanıldığı modeller size göre olabilir. Tabi ki tercihiniz ne o olursa olsun o gecenin yıldızı ve muhteşem görünen kişisi siz olacaksınız!

Düğününüz açık havada olacaksa salaş ve dağınık saçlar çok uygun olabilir.

Eğer düğününüz kapalı alanda olacaksa saçlarınıza taze çiçekler takabilirsiniz ve bu yıl çok moda olan saç bantlarını kullanabilirsiniz. Alnınıza doğru düşen taşlı, dantelli ve zincirli bantları da deneyebilirsiniz. Çiçekli gelin başı seçeneklerini salon düğünleri haricinde kır düğünlerinde ve kumsalda yapılan düğünlerde kolaylıkla kullanıp, çok şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Ama konsept olarak salon düğününüz olacaksa daha ağır ve topuzlu gelin saç bantları kullanılabilir.

Yapay çiçek kullanılmış bir bant ile eğer koyu renkli bir saça sahip iseniz topuzlu modellerinize ekleyebilirsiniz.

Gelin saçınızla ilgili dikkat etmeniz gereken bir nokta vardır. Eğer gelin saçınız toplu olmayacaksa saçlarınız sönebilir ve düşebilir.

Hayal ettiğiniz gibi bir gelin olamayabilirsiniz. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için kuaförünüzün kullandığı ürünlere dikkat edin. Mutlaka düğününüzden önce saçlarınızı sabitleyecek ürünleri deneyin. Başta saçınız yapıldığında kalın bukleleriniz varken bir süre sonra düzleşen saçlarınız olabilir. Eğer saçlarınız ince telli ve düz ise bol bol bol saçlarınıza krepe yapılması gerektiğini unutmamalıdır.  Kuaför seçiminizi çok iyi yapmalı ve önceden mutlaka prova yapmış olmalısınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close
Close