Anne ve Çocuk

Hamilelikte K Vitaminin Önemi

Hamilelik sürecin de anne adayının vitamin alımına dikkat etmesi gerekir, özellik K vitamini alımına dikkat etmeli hem kendi sağlığı hem de anne karnın da ki bebeğin gelişimi için bu vitamine dikkat etmesi önemlidir.

K vitamini nerelerde bulunur sorusuna sağlık uzmanlarının cevaplarını ise şunlardır.

En çok k vitamini sebzelerde bulunmaktadır bu sebzeleri haşlayarak ve vitaminin kaçmaması için taze olmasına ve çok pişmeden sebze tüketmeye çalışın ne kara çok sebze yemeklerini kaynatırsanız o kadar çok vitamin kaybı yaşarsınız bu sebzeler ise şunlardır
Ispanak her yaşta bireyin mutlaka tüketmesi gereken ıspanak kemik gelişimi için çok önemlidir içerin de bolca k vitamini bulunur haftada iki defa yemeye çalışın.

Maydanoz hem çiğ olarak tüketin diş ve diş etleriniz iyi gelecek çiğ tüketimi ve oluşan intihabı alır, ayrıca yemeklere ve salatalarda bolca kullanın için de bolca K vitamini bulunur.

Lahana, sebze çorbalarına, sarmalara ve çiğ olarak da tüketebilirsiniz haftada bir defa lahana tüketin. Pazı yaprağı da lahana kadar yaralı bir sebzedir

Bamya yeşil fasulye, marul, havuç, erik, brokoli, pırasada bolca tüketin.

Karaciğer de k vitamini yüksek oran da bulunur haftada bir defa yemenizde yarar vardır.

Yeşil çayda da bulunmaktadır günde bir fincan yeşil çay içilmesi önerilmektedir. Yoğurt ve süt ürünlerinde de k vitamini bulunmaktadır. Yukarı da liste şeklinde verdiğimiz besinleri bolca tüketin ve k vitamini eksikliğinin oluşumunu engelleyin.

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close