Sağlık

Hamilelikte Stres Yönetimi

HAMİLELİKTE STRES YÖNETİMİ
Anne adayının karşılaşmış olduğu bazı stres ve sıkıntılar olabilir. Anne adayının yaşadığı stres durumları bedeninde olumsuz etkiler yaratır. Annenin yaşamış olduğu stres ve sıkıntılar bedeninde ruhsal sıkıntıların ortaya çıkmasını ortaya koyar. Ölümler yaşanılan hastalıklar doğal afet durumları bu tarz olaylar annenin hamilelikte olumsuz etkileri olur. Anne adaylarının hamilelik zamanında stres yaşaması yani hamilelik döneminde vücudunun bozuluyor algının oluşması ve anne adayının bedeninde bir takım değişikliklerin ortaya çıkması anne adayında stresi ortaya koyar.

hamilelikte-stres
Yaşanılan aile içindeki sorunlar maddi sıkıntılar ve çevreden kaynaklı sorunlar bebeğe zarar gelmesi düşük yaşamak anne adayında meydana gelen bir takım kanamalar annedeki sorunlardan ötürü gebeliğin sona ermesi ve doğumla ilgili olan sorunların artması ortaya çıkması annenin stres düzeyini fazlasıyla arttırır. Bu tarz sorunlar ortaya çıktığı zaman hamile annede stres düzeyi çok fazla derecede yükselmektedir ve stresin yükselmesinde anne adaya stres ile başa çıkma yollarını arayıp bulmalıdır.

hamilelik-ve-stres
Anne adayı hamilelikte ortaya çıkacak olan sorunları bilip kabullenmelidir daha önceki yaptığı aktiviteleri yapamayacağını bilmelidir. Anne adaya her şeyi kontrol etmek yerine hayatını akışına bırakmalıdır. Hamile adaya devamlı olarak doktoruyla iletişim halinde olup kafasına etraftan duyduğu hiçbir şeyi takmamalıdır. Anne adayının morali hep yüksek olmalıdır devamlı ailesi ve yakın çevresiyle iletişimini kuvveti tutmalıdır. Yaşayacağı duygu değişikliğine hazırlıklı olmalı ve bu durum karşısında hazırlıklı olmalıdır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close