Saç Stilleri

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Kadınlar ruhsal olarak kötü hissettiklerinde, depresyona girdiklerinde ve daha birçok sebepten dolayı bir değişiklik yapma ihtiyacı hissederler. Bu durumda ilk yaptıkları şey ise saçları ile alakalı bir değişiklik oluyor, ya saçlarını kestiriyorlar ya da saçlarını boyatıyorlar. Peki, kesilen saçlar hızlı bir şekilde doğal ve sağlıklı yöntemlerle nasıl uzuyor?

Güzellik algısının başıdır saçlar. Bakımlı, uzun, güçlü saçlara sahip olmak kim istemez ki? Söylenilen önerilere dikkat ederek, olduğundan daha kısa sürece saçlarınızı uzatmanız mümkündür. Saçlarınızı sağlıklı bir biçimde uzatmanın birçok yöntemi var. Haftada üç kez yapacağınız saç kürleriyle, saçlarınızı doğru şekilde yıkamakla ve gün içinde saçlarınıza dikkat etmenizle kısa sürede uzun ve güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.

Yöntemler
1.Yöntem:  Saçları Taramak
2.Yöntem: Yumurta ile Zeytinyağı Karışımı
3.Yöntem: Yağ karışımı
4. Yöntem: Hindistan Cevizi Hızlı saç uzatma
5. Badem Yağı Ve Sarımsak Hızlı saç uzatma
6. Yöntem: Elma Sirkesi
7. Yöntem :Soğan Suyu
8. Yöntem: Düzleştiricilerden Uzak Durmak
9. Yöntem: Yumurta Akı İle Saç Bakımı 
10.Yöntem: Yağlı Saç

1.Yöntem:  Saçları Taramak 

1-Yöntem Saçları Taramak

Hemen hemen herkes saçlarını tarar fakat saç taramanın saçların uzamasını sağlayacağını bilmez. Saçları taramak saç diplerine masaj yapmayı sağlar ve masaj esnasında kan akışının hızlanması saçların beslenmesini sağlar. Aşağıdaki resimde olduğu gibi geniş dişli fırçalar tercih etmek çok daha iyi olur.

1.1 Duşta Soğuk Su ile Saçları Taramak

Saçlarınızı, içerisinde keratin bulunan saç spreyleri ve keratin yağları yardımıyla her sabah, gün içinde ve her akşam taramalısınız. Saçlarınızı taramaya en üstten değil, saç uçlarından başlayın. Saçlarınızı bu şekilde tararsanız, saçlarınız kırılmayacak ve elektriklenme olmayacak.

Duşa girdiğinizde şampuanla saçlarınıza masaj yapın! Yaptığınız masaj, kafa derinizin kan akışını hızlandıracak, bu işlem de saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olacak. Saç kremini kesinlikle saçınızın tamamına sürmeyin. Yalnızca saç uçlarına saç kremi uygulayın. Bu sayede saçlarınızdaki kopmalar azalacak. Ve unutmayın: her duşun sonunda saçlarınıza soğuk su tutun! Soğuk su, saçlarınızda şok etkisi yaratarak daha sağlıklı uzamaları için yardımcı olacak.

 

2.Yöntem: Yumurta ile Zeytinyağı Karışımı

Kokusu dayanılması zor bir karışım olsa da sağlıklı ve etkili bir doğal saç uzatma yöntemidir. Karışımı hazırlamak için bir yumurtayı mikser yardımı ile karıştırılıyor ve içine 1 yemek kaşığı zeytin yağı dökülüyor ve karışım saçı boyuyormuş gibi sürüldükten sonra 3-4 saat bekletilip durulanıyor.

2.Yöntem: Yumurta ile Zeytinyağı Karışımı

3.Yöntem: Yağ karışımı

Sadece yağların karıştırılmasıyla elde edilen bu karışımda saçların uzamasına yardımcı oluyor. Hepsi üç damla biberiye yağı, üç damla jojoba yağı ve lavanta yağı iki damla kekik ağacı yağı ve sedir ağacı yağı karıştırılıyor daha sonra bu karışım ısıtılarak saç diplerine masaj yapar bir şekilde uygulanıyor.

3.1. Saç Yağları Ve Evde Bakım

 

Saçlarımızın kendi ürettiği yağlar da saçlarımızı besliyor. Her gün saçlarınızı yıkamak yerine, gün aşırı yıkayın. Cildinizde bulunan keratin maddesi saçlarınızı uzatacaktır.

Ayrıca argan yağı, jojoba yağı, badem yağı, lavanta yağı ve yılan yağı… Saçlarınızın uzaması için gerekli olan bileşenler, bu yağların içinde mevcut. Avucunuza bir kaç damla yağ dağıtarak, saç diplerinize masaj yapın. En sonunda avuç içinize bir kaç damla daha yağ alıp saç uçlarınıza sürün. Bu şekilde dışarı bile çıkabilirsiniz. Sarımsak ve zeytinyağı kürü yaparak saç derinizin kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz.

3.Yöntem: Yağ karışımı

4. Yöntem: Hindistan Cevizi

Bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı kısık bir ateş ile eritiliyor ve 1 tatlı kaşığı keten tohumu eklenerek karışım saç diplerinden uçlarına kadar uygulanıyor. Bu sayede hem sağlıklı saçlara hem de hızlı uzayan saçlara ulaşılıyor.

4. Yöntem: Hindistan Cevizi Hızlı saç uzatma

5.Yöntem: Badem Yağı Ve Sarımsak

Sarımsağın saç köklerini canlandırma ve güçlendirme özelliği bulunuyor. Bunu yaparken saçların uzamasını da hızlandırmak için sarımsağın yanına 1 kaşık tatlı badem yağı gerekiyor. Sarımsak iyice ezildikten sonra badem yağına ekleniyor ve oda sıcaklığında 1-2 saat bekletiliyor. İyice karıştıktan sonra saç köklerine sürülür ve daha sonrasında saçların hava almayacak bir şekilde bekletilmesi gerekiyor. İyi sonuçlar için haftada 2 kere uygulanması gerekir.

5- Badem Yağı Ve Sarımsak Hızlı saç uzatma

6. Yöntem: Elma Sirkesi

Elma sirkesi kullanımı en kolay olan doğal saç bakım yöntemlerinden biridir. Kullanılan elma sirkesi kesinlikle doğal olmalı ya da ev yapımı olmalı, doğal sirkeyi bulduktan sonra bir kova su hazırlanır ve içerisine 1 yarım çay bardağı elma sirkesi eklenir saçları yalnızca bu su ile durulayın

6. Yöntem: Elma Sirkesi ile Hızlı saç uzatma

7. Yöntem :Soğan Suyu

Soğan kokusu da ağır bir koku olsa da soğan suyunun saçlara iyice uygulanması ve biraz bekletilerek saçın durulanması saçları besler ve hızlı uzamasına yardımcı olur. Fakat kokusundan ötürü evden çıkılacak bir zamanda yapılmaması gerekir.

7. Yöntem :Soğan Suyu Hızlı saç uzatma

8. Yöntem: Düzleştiricilerden Uzak Durmak

Saç yüksek ısı ile karşılaştırıp buharlaşmasına sebep olan saç düzenleyiciler ve özellikle düzleştiricilerden bir süre uzak durmak, saç uzamasını hızlandırır.

Saçlarınıza Çok Fazla İşlem Uygulamayın!

Her gün saçlarınızı düzleştirmekten, maşa kullanmaktan ya da her hafta saçlarınızı boyamaktan kaçının. Saçlarınıza işlem uyguladığınız sürece, saçlarınızın uzamasını yavaşlatırsınız. Saçlarınızı kendi haline bırakın! Ayrıca piyasada hızlı saç uzatmak için geliştirilmiş şampuanlar var. Gerçekten de işe yarıyorlar. Şampuanları temin ederek saçlarınızı onlarla yıkayabilirsiniz. Bu yöntemleri uyguladıktan sonra olduğundan 3 kat daha kısa sürede saçlarınız uzadığını göreceksiniz!

8. Yöntem: Düzleştiricilerden Uzak Durmak

9. Yöntem: Yumurta Akı İle Saç Bakımı 

Yumurta akı saçta koku bırakmayan bir doğal yöntemdir. Yumurta akı sürüldükten sonra saç bir film ile sarılarak birkaç saat bekletiliyor ve durulanıyor. Yumurta akı saçların hem daha güçlü ve canlı olmasını hem de hızlı uzamasını sağlıyor.

9. Yöntem: Yumurta Akı İle Saç Bakımı

10.Yöntem: Yağlı Saç

Saçları bir süre yağlı bırakmakta uzamasını hızlandıran doğal yöntemlerden biridir.

10.Yöntem: Yağlı Saç ile Hızlı saç uzatma

 

Özet Olarak Saç Uzatmanın Yöntemleri:

Saçlar Hızlı Ve Sağlıklı Nasıl Uzatılır?

Çoğu insan saçlarının uzun olmasını ister. Ancak saç uzatmaya çalışırken saçların sağlıklı olması çok önemlidir. Sağlıksız saçlar uzamaz ve sürekli olarak kırılmalar görülür. Dış görünüş açısından kötü durmaktadır. Çünkü saçların parlak durması, canlı durması ve sağlıklı durması son derecede önemlidir. Fakat saçların yapısı çok hassas olmasından dolayı saçlara yeteri kadar bakım yapılmalıdır. Aksi takdirde uzaması çok zor olacaktır. İlk olarak saçların sağlıklı uzayabilmesi için fön makineleri, saç düzleştiricileri ve maşa gibi etkenlerden uzak durulmalıdır. Saça sıcak temas edilmesi halinde saçlarda kırılmalar görülür ve saçlar küser. Bunun sonucunda da uzaması çok zor olur. Aşağıda verilen bilgilerde saçların sağlıklı ve hızlı uzaması hakkında birçok bilgiler verilmektedir. Bu bilgilere uyarak saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzatabilirsiniz.

Saçlar Nasıl Uzatılır?

  • Saçları uzatmak için saça zarar veren tüm faktörlerden uzak durulmalıdır. Saçlara bakım maskeleri yapılmalı ve saç kırıkları toparlanmalıdır. Saç kırıkları saçın uzamasına engel olur. Saçları hızlı ve sağlıklı uzatabilmek için sağ yağları önerilmektedir. Özellikle de zeytinyağıdır. Zeytinyağı saç kırıkların toparlanmasına yardımcı olur ve saçın hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olur.
  • Saçların sağlıklı uzamasını istiyorsanız bal ve yumurta maskesi önerilmektedir. Bal ve yumurta maskesi saçın en iyi şekilde uzamasına yardımcı olmaktadır. Sağlıklı uzar ve saçların canlı durmasına yardımcı olur. Haftada 2 kez tavsiye edilen bir maskedir. Saça herhangi bir zararı olmamasından dolayı her duştan önce yapabilirsiniz.
  • Saç uzatmanın en önemli unsurlarından biri sağlıklı beslenmektir. Sağlıksız beslenme demek, saçların kırılması demektir. Gün içerisinde meyve ve sebze tüketmeye özen gösterilmelidir. Böylelikle saç kırıkları engellenecek ve saçların uzamasına yardımcı olacaktır.
[Toplam:2    Ortalama:3/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close