Moda

İş Yaşamında Şık Olmak İçin Pratik Bilgiler

İş yaşamı kadınıyla erkeğiyle birçok insanın ne giysem sorunsalı en yoğun yaşadığı alanlardan biridir. Tecrübe ve birikimlerimizin dışında kılık kıyafetimiz de önemli bir ayrıntıdır. Daha saygın daha özenli görünmek bizi diğerlerinden farklı kılan özelliklerden biridir. İş ortamında fazla dikkat çekmeyen, iddialı ve abartılı olmayan kıyafetleri tercih etmemiz gerekir. Ama bu ifadeden aklınıza klasik ve sıkıcı kıyafetler, takımlar da gelmemelidir. Ofis şıklığı sadece klasik ve sıkıcı giyinmek değildir. İş yaşamınızda da ufak ipuçları ile her daim şık ve özenli görünebilirsiniz.

is-hayatinda-siklik

Klasik olmak iş yaşantınızın içerisinde birazda olsa bulunmak zorundadır. Bu nedenle etek, ceket, pantolon ve gömlek gibi klasik parçalara dolabınızda büyük bir yer ayırmalısınız. Yalnız siyah, beyaz ve lacivert gibi düz renkler yerine sezonun trendi olan ekoseler, çizgiler, canlı renkte pantolonlar ve deri etekler tercih ederek de şık görünebilirsiniz. Ofiste en çok kullanılan parçalardan biri etek. Etek seçimimizde dikkat etmemiz gereken nokta ise boyudur. Çok kısa olmayan midi boy etekleri kullanmanız daha sizi daha şık gösterecektir. Pantolonlarınızı tayt tarzı değil de daha bol, gömleklerinizi de aynı şekilde içinizi belli etmeyecek formlarda seçmelisiniz.

is-hayatinda-kalem-elbise-modasi

Topuk boyu da yine önemli bir ayrıntı. İş yaşamında ayağınızı sıkıp dikkatinizi dağıtmayacak ve çok yüksek formda olmayan ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Aksesuarlarınızı ve çantanızı da yine süsten ve abartıdan uzak sade, zarif olanlarından seçmelisiniz. Genel olarak hepsinde dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise tabii ki rahat olmanız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close
Close