Dekorasyon

Kağıttan Çiçek Yapımı

 

Kağıt hayatın her anında etkili bir şekilde kullanılır. Üzerine resim çizilir, yazı yazılır vs . pek çok işlem yapılabilen kağıttan son günlerde çiçek yapma popüler oldu. Bunda kağıdın kolay şekil alması,masrafsız olması ve dekor amaçlı kullanımlarda kendini gösterilmesi gibi sebepler kağıdın süslemede tercih edilmesini sağlamıştır.Kağıttan çiçek yapımı origamı ile uğraşanlar içinde çok sevilen bir etkinliktir. Origami kağıt katlama sanatıdır.

Kağıttan Çiçek Yapımı
Kağıttan Çiçek Yapımı1

Kağıdın yapıştırma yolu değil de katlama yoluyla şekillendirilmesiyle bu sanat dalı ilgilenir. Kağıttan yapılan bu etkinlik ana okulu yaşında çocuklar içinde kaslarının gelişmesi açısından oldukça verimli bir etkinliktir.

Bu çiçeklerin yapılması için gerekenler renkli fon kartonları, renkli A4 kağıtlar, yapıştırıcı ve makastır.

Kağıttan Çiçek Yapımı
Kağıttan Çiçek Yapımı2

 

Eğer üzeri içim ekstra bir süsleme isteniyorsa bunun için , boncuklar renkli simler,ipler ve değişik renklerde boyalar kullanılabilir.

Çiçek yapımında ilk aşama yapılacak olan çiçeğin modeline karar vermektir. Sonra ister katlama ister kesim yapıştırma yoluyla çiçek hazırlanmaya başlanır.

 

Her çiçek katlama sanatına uygun olmadığı için kesip yapıştırma yoluyla yapılan çiçek modelleri daha çoktur. Seçilen renkte kağıdın uygun boylarda kesilmesi sonrasında yapıştırıcı yardımıyla istenilen şekil verilebilir.

Yapılmış olan bu çiçekler pek çok süslemede kullanılabilir özellikle bir kaç tanesinin bir araya gelmesiyle çiçek demeti hazırlanıp vazonun içersinde sergilenebilir.

Ya da ahşap bir eşyanın üzerine yapıştırma yoluyla yine aynı muhteşem görüntü verilebilir. Yapılan çiçeğin büyüklüğüne ve isteğe göre duvar süslemede de kullanabilenleri vardır.

 

Bunlar için daha dayanıklı olması sebebiyle fon kartonu tercih edilir.

Kağıttan Çiçek Yapımı
Kağıttan Çiçek Yapımı1
Kağıttan Çiçek Yapımı
Kağıttan Çiçek Yapımı2
Kağıttan Çiçek Yapımı
Kağıttan Çiçek Yapımı3
Kağıttan Çiçek Yapımı
Kağıttan Çiçek Yapımı4
Kağıttan Çiçek Yapımı
Kağıttan Çiçek Yapımı5
kağıt çiçek yapımı
kağıt çiçek yapımı6

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close