Saç Stilleri

“Kısa Sürede Trend Olan” Kısa Saç Modelleri

Kısa Saç Modelleri hakkında resimli ve detaylı bilgi

Kısa Saç Modelleri,Kadın ya da erkek hiç fark etmeksizin saç çok önemli bir detaydır. İnsanların çok eski zamanlardan bu yana bedenlerinde belki de en çok üzerinde durdukları konu saçları olmuştur. Özellikle de kadınların saçları ile ilgili olarak türlü modeller ve renkler geliştirilmiştir.

Kimi dönemlerde uzun saçlar moda olmuş, kimisinde kısa saçlar moda olmuştur. Kısa saç modelleri her kadının tercihi olmasa da modern ve iddialı hanımların bir sembolü olmaya devam ediyor. Kısa saçların kullanım kolaylığı ve şekil verme zorunluluğunun olmaması daha fazla tercih edilmesinin en önemli sebepleridir. Çalışan ve yoğun bir temposu olan hanımlar için bu saçların kullanımı her zaman kolaylık olarak görülüyor.

Kısa Saç Model Türleri:

1-Omuzlarda Düz Kesim Saç Modeli

2- Önler Uzun Arkası Kısa Modeller

3- Küt Saç Modeli

4- Kısa Katlı Saçlar

5- Pixie Saç Modeli

6- Kahküllü Kısa Saç Modelleri

7- Dalgalı Kısa Saç Modelleri

8- Kısa Saç Modelleri Resimli

Kısa Saç Modelleri

Kısa Saç Modelleri

 

  1. Omuzlarda Düz Kesim Saç Modeli

Kadınların en çok sevdiği ve riski olmayan bir saç kesimidir. Kısa olması yıkanmasında ve taranmasında büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Omuzlara kadar inen ve düz kesime sahip olan bu model de saçın düz ya da dalgalı olması fark etmiyor.

Omzularda Düz Kısa Saç Kesim Modelleri
Omzularda Düz Kısa Saç Kesimi

Basit bir düzleştirme işlemi sayesinde saçlarınızı elektriklenmeden kurtarabilir ve daha hoş bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu saç modelinde perçem ya da kahkül gibi ayrıntılara da yer verebilirsiniz. Dilerseniz sadece düz bir kesim olarak da tercih etme şansınız var.

Omzularda Düz Kısa Saç Kesimi

Her yüz tipine giden bu saç modelinde kullanım açısından rahatlık yaşayabileceğiniz gibi modern bir görünüm de elde edebilirsiniz.

Omzularda Düz Kısa Saç Kesimi
  1. Önler Uzun Arkası Kısa Modeller

Son zamanların en fazla tercih edilen kısa saç modelidir. Ön kısımlar gözleri kapatacak uzunlukta arkalar da alabildiğine kısa bir modeldir. Bu saç modelini her saç renginde kullanabilirsiniz. Son derece modern bir saç stilidir. İş kadınlarının ve pratik olmayı seven hanımların vazgeçilmez modelidir.

Önleri Uzun Arkası Kısa Saç Modelleri

Yalnız burada dikkat edilmesi gereken husus mutlaka bu saç modelinin tam anlamı ile yapılmış olmasıdır. Ön tarafların kısa bırakılması ya da arka kısımlarının daha uzun kesilmesi modeli tam olarak ortaya çıkarmayacaktır.

Önleri Uzun Arkası Kısa Saç Modelleri

Aynı zamanda bu saç modelini yandan ayırarak kullanmanız gerekiyor. Saçlarınız dalgalı ise düzleştirme ya da fön makinesi ile ufak rötuşlar yapmanızı gerektirebilir.

  1. Küt Saç Modeli

Eskiden bu yana hem çocuklarda hem de yetişkin kadınlarda kullanılan bir modeldir. Hiçbir zaman modasını kaybetmeyen bu saç şeklini her zaman her yerde kullanabilirsiniz. Dalgalı saçlara da uygulanabilen küt saç modelini daha çok düz saçlara sahip olan, yuvarlak yüzlü kadınlar tercih ediyorlar.

Küt Saç Modeli

Yüzü uzun olan hanımlar için küt saç modelinde katlı kesimler daha hoş duracaktır. Güzel ve zarif duruşu sayesinde küt saç modelini sürekli olarak kullanabilir ve saç uzunluğunu da kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Küt Saç Modeli

Küt saç modelini istiyorsanız kulak memesi hizasında olmasına özen göstermelisiniz. Çok fazla yüzünüzün ortaya çıkmasını istemiyorsanız biraz daha kulak memesinden aşağıda bir kesim yaptırabilirsiniz.

  1. Kısa Katlı Saçlar

Şık ve zarif duruşu ile kısa saç modeli olarak en çok tercih edilenlerden biri de kısa katlı saçlardır. Üst kısımların kısaltıldığı ve altlara doğru biraz daha uzun bırakıldığı saçlar da kullanım açısından hanımlara aradıkları rahatlığı veriyor.

Kısa Katlı Saçlar

Kısa katlı saç modelinde kadınların şekillendirme yapması önemli bir husustur. Kabaran ve tel tel olan saçlar için çok tercih edilmeyen bir modeldir. Böyle bir saç yapısına sahipseniz saç maşası ya da bigudilerle saçınıza şekil verebilirsiniz.

Düz olmasını istiyorsanız biraz fön ve fırça ile istediğiniz düz saçlara kavuşabilirsiniz. Bu modeldeki saçlara şekil vermek uzun saçlara şekil vermekten daha kolaydır.

  1. Pixie Saç Modeli

Pixie Saç Modeli, arkadan öne doğru uzayan ve tepe kısmın hafif bombeli olduğu saç modelidir. Kısa saç kullanmayı seven kadınların kullanmaktan zevk duyduğu ve yaşamları boyunca birkaç sefer mutlak surette kullandıkları bir modeldir. Bu saç modelinde saçlar simetrik bir şekilde ön kısımlara doğru uzuyor.

Pixie Saç Modelleri 2

 

Karşıdan bakıldığında saçlarda uzun bir izlenim yaratıyor gibi olsa da arka kısımlar küt saç boyunda bir kısalığa sahiptir. Bu saç modelinde istenilen şeklin verilebilmesi için kesimi yapacak olan kuaförün işinde oldukça iyi olması gerekiyor.

Pixie-Kesim-Saç-Modeli

 

Çünkü saçın düz bir simetri ile öne doğru uzaması oldukça önemli bir detaydır. Pixie saç modelini ortadan ayırarak da kullanabilirsiniz. Dilerseniz yanlardan ayırarak da rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

  1. Kahküllü Kısa Saç Modelleri

Kahkül bir kadına oldukça farklı bir hava vermeye yetiyor. Kahkül kullanımını çok kısa olan saçlarda tercih edebileceğiniz gibi küt saçlarda da tercih edebilirsiniz. Katlı küt saç modellerinde de oldukça hoş bir izlenim verdiği için sıkça tercih edilen bir yöntemdir.

Kahküllü Kısa Saç Modeli

 7.Dalgalı Kısa Saç Modelleri

Marjinal bir yapıya sahipseniz ve marjinal saç tiplerini seviyor iseniz Saçlarınızı dalgalı ve kısa kesim olarak tasarlamanızı tavsiye etmekteyiz.Saçlarını bu şekilde kestirirken belli kısımları uzun bırakıp farklı renk tonlarına boyamanız sizin için daha doğru bir seçim olacaktır.Bu şekilde etrafınızdaki insanların gözlerinin sizin üzerinizde olmasını sağlayabilirsiniz.

Dalgalı Kısa Saç Modelleri
Dalgalı Kısa Saç Modelleri

Eğer uzun saçlara sahipseniz saçlarınızı kısa kestirmek size zor ve üzücü gelecektir, fakat uzun saçların bakımı çok zor ve yorucudur. Bu yüzden dalgalı kısa saçlarla kendinize yeni bir hava katmaktan asla korkmayın ve bir an önce uygulamaya başlayın.

Kısa Saç Modelleri Resimli

Kısa saç modelleri bu yılın bayan saç modelleri arasında en popüler saç modelleri arasında yer alıyor.

Ayrıca kısa saç modelleri, uzun saç modelleri gibi uğraş ve zaman gerektirmeyen, sık sık kesime ihtiyaç duymayan ve kolayca yüz şekline ve yaşam tarzına uygun modellere her daim olanak vermektedir.
Saçlarınızı kestirip köklü bir değişiklik yapmaya ihtiyaç duyuyorsanız kuaförün yolunu tutmadan önce stilinize, yüz hatlarınıza uyacak kısa saç modelinizi seçmenizde fayda var.

Kısa-Saç-Modelleri-Resimli

Kısa saçınızın şekline karar vermekle beraber saçınızın daha kolay şekil alabilmesi ve görünümle beraber kadınları olduğundan daha farklı kılan özelliğiyle kısa saç, ferahlığı ve rahatlığını da beraberinde getiriyor. Eski yıllara baktığımızda kadınlar saçlarını kestirmekten korkar, imajlarında yıkıntılara sebep olacağını ve uzun saçın kadınları daha seksi ve çekici kıldığını kabul ederlerdi. Saçlarında değişiklik yapmak istediklerinde saçlarını kestirmek yerine boyatmak daha cazip gelirdi ancak son yılarda bu düşünceler silinip gitti ve saç modasında kısa saç en etkili model olmaya başladı. .

Kısa-Saç-Modelleri-Resimli

Kısa saç modellerine genel bir bakış açısından baktığımızda onlarca çeşit ve farklı modeller olduğunu görüyoruz. Uzun olan saçlar kısalmaya başladığında ortaya da yeni yeni kısa saç modelleri ortaya çıkıyor. Kısa saç modellerinde saçların genellikle daha doğal olduğunu görüyoruz.

Genellikle genç bayanlar modaya uygun bir görünüme sahip olmak için rahat ve seksi kısa peri saçlarını tercih ederken, ilgi çeken saç renkleriyle kısa bob kesimleri de tercih ediyorlar. Dalgalı kısa saç modelleri en rahat kullanılabilecek saç modelleri arasında yer alıyor ve saatlerce uğraşmaya gerek kalmadan sadece tarayarak şekil verilebilecek bir saç şekli haline geliyor. Katlı küt saç modelleri ise daha modern ve havalı bir görünüm vermeye iddialı bir saç modeli olarak karşımıza çıkıyor.

Tercihiniz kısa asimetrik modelse bu saç modelinin sırrı saçınızın bir tarafının uzun kesilmesi ve uzun kısmın katlı kesilmesi şeklindedir. Sizde kendinize kısa saç modelleri arasından yüzünüze ve stilinize en uygun modeli seçerek kendi imajınızı yaratabilirsiniz.

 

[Toplam:1    Ortalama:1/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

4 Comments

  1. kısa saç modelleri ile ilgili gerçekten çok detaylı ve harika bilgiler vermişsiniz. yazınızı okuduktan sonra uzun saçlarıma veda ettim 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close