Cilt Bakımı

Kil Maskesi Ve Kil Maskesi Çeşitleri

Kil maskesi, doğal olması nedeniyle içerisinde bir çok faydalı minerali barındırmaktadır, bu mineraller cildimiz için çok faydalı ve sağlıklıdır.Bu doğal maske çeşidi, yüzün canlanmasını,temizlenmesini, siyah noktaların yok edilmesi ve sivilcelerin geçmesi  ve cildin onarılması gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.Günümüz de bir çok bireyin kullandığı cilt bakım malzemeleri bulunmaktadır.

Genellikle bu bakımların kadınlar üzerinde ki etkisi daha çok görülmektedir. Cilt bakım malzemeleri arasında en çok kullanılan yöntem metot kil maskesidir. Kil maskesi diğer malzemelere nazaran etkisini daha çok göstermektedir. Ülkemiz de  bayan ve erkek kuaförlerin de bakım malzemesi olarak kil maskesi genelde bulunmaktadır. Fakat dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmaktadır. Kil maskesi kendi içinde bir çok çeşide sahiptir. Bu nedenle seçeceğiniz kil maskesini iyi seçmek zorundasınız. Her maske yüzünüz için sağlıklı ve olumlu sonuçlar oluşturmayabilir. Bunun için gerekli yerlerden ve kişilerden bilgi alarak size iyi gelen maskeyi temin edip kullanabilirsiniz.

Kil Maskesi

İçindekiler:
Yeşil Kil Maskesi
Doğal Kil Maskesi
Kil Maskesi Tarifi
Ballı kil Maskesi Tarifi
Limonlu Kil Maskesi Tarifi
Beyaz Kil Nedir?
Beyaz Kil Maskesi Ve Tarifi
Kayısı Çekirdeği Yağı İle Beyaz kil tarifi
Saç Kıran Tipi Saç Dökülmesi
Dermokil Maskesi

Yeşil Kil Maskesi

yeşil kil maskesi görüntüsü
yeşil kil maskesi görüntüsü

Cilt bakım maskelerinin içinde bulundurdukları mineraller ve vitaminler den dolayı günümüz de en çok kullanılan bir bakım malzemesi olarak nitelenmektedir. Kil maskelerinin kendi arasında bir çok çeşidi mevcuttur. Bunlar dan birisi Yeşil kil maskesidir. Bu maske cildinizde ki gözenekleri sıkılaştırarak oluşabilecek fazla yağları temizler ve cildiniz de derinlemesine temizlik sağlamaktadır. Günümüz de genellikle gittiğiniz her kuaförde bu maskeyi bulabilirsiniz. Faydalarına gelecek olursak. Yeşil kil maskesinin en önemli faydası cildinizde ki gözenekleri yağdan kirden temizleyerek cildinize dirilik sağlamaktadır. Ayrıca bir diğer faydası ise cildiniz de oluşabilecek sivilce ve siyah noktaların giderilmesinde yardımcı olmaktadır.

Doğal Kil Maskesi

Doğal Kil
Doğal Kil

Son yıllar da cilt bakım malzemeleri açısından en çok tüketim gösteren maskeler günümüz de her mağaza da ve kuaförler de kullanıma geçmiştir. Bu maskelerin tercih edilmesinde ki en önemli etken doğal mineraller ve vitaminler beslemesidir. Bu maskeler cildinizde ki gözeneklerin yağ ve kir oluşumunda, sivilce ve siyah noktaların giderilmesin de ve cildinizi derinlemesine beslemesine yardımcı olmaktadır. Bu doğal maskelerin kendi içlerinde çeşitlerli mevcuttur. Her maskenin kendine has cildinizde ki olumsuz sayılabilecek noktaların giderilmesinde kullanılmaktadır. Günümüz doktorlarının da karşı olmadıkları tek bakım malzemesi olmuştur. Bu bakım malzemesinin kullanımı oldukça kolay ve rahattır. İnternet ya da mağazalardan temin ettikten sonra eviniz de kullanabilirsiniz.

Kil Maskesi Tarifi

Son zamanlar da cilt bakım malzemesi olarak gündeme oturan kil maskeleri oldukça sağlıklı ve kullanımı kolay olan bir bakım ürünüdür. Bu maskelerin cildinize sağladığı pek çok ömenli dokunuşları bulunmaktadır. Yüzünüzü derinlemesine temizler, yağ ve kirden arındırır, gözeneklerinizi küçülterek yağ oluşumunu azaltır, siyah nokta ve sivilce oluşumunu azaltır vb. olayların cildinizde ki oluşumlarını önlemektedir. Piyasa da pek çok Kil maskesi bulunmaktadır. Fakat kendi imkanlarınız la ve ufak bir araştırmadan sonra evinizde de maske yapma imkanına sahipsinizdir. Bunlardan bazılarını sizlere sunmaktayız.

Ballı kil Maskesi Tarifi:

  • 2 yemek kaşığı kili, 4-5 yemek kaşığı suda eritiniz.
  • Daha sonra yüzünüzden akmayacak kıvama geldikten sonra 1 çay kaşığı bal ekleyip karıştırmaya devam ediniz.
  • Sonra elde ettiniz kili alarak yüzüne masaj halinde ufak dokunuşlarla sürünüz.
  • 5 dakika sonra yüzünü yıkayınız.

 

Limonlu Kil Maskesi Tarifi: 2 yemek kaşığı kili, 2 bardak su bardağında eritiniz. Daha sonra karışımınızın içine taze sıkılmış limon ekleyiniz. Karışım koyu bir kıvam alana dek karıştırmaya devama ediniz. Sonra oluşturduğunuz karışımı yüzünüze uygulayarak 5-10 dakika bekletiniz. Zaman geçtikten sonra ılık su ile yüzünüzü durulayınız.

Beyaz Kil Nedir?

Beyaz kil ve beyaz kil maskesi
Beyaz kil ve beyaz kil maskesi

Cilt bakım maskeleri çeşitleri arasında en çok kullanılan maske türüdür. Cildin genelde en çok verim aldığı mineraller ve vitaminleri beslemektedir. Günümüzde kadınlar daha çok tercih ettiği Kil türüdür. Cildinizde ki oluşan bütün olumsuzluklara derinlemesine iyi gelen bir bakım malzemesidir. Bu maskeleri temin etmek çok kolaydır. İnternetten ya da mağazalardan kolaylıkla temin edebilirsiniz.  Fiyatları genellikle çok uçuk fiyat değildir. Fakat her mağaza ya da internet sitesinde farklı fiyatlarla karşılaşmanız mümkündür. Lakin fiyat aralığı verecek olursak kilosunu 15- 20 TL arası bulabilirsiniz. Bu killere yoğunluk sebebinin bir diğer maddesi ise doğal kaynaklar barındırmasıdır. Günümüz doktorlarının da tavsiye ettiği bu killer insan sağlına ve cilt sağlığına hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat killerin kendi içinde çeşitleri oldukları için sizin cildinize uygun bir kil kullanmanız önerilir. Kullanmadığınız taktirde cildiniz de istenmeyen ve zararlı rahatsızlıklar ile karşılaşabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta budur. Kullanımı kolaydır. Evinizde rahatlıkça ufak bir araştırma yaptıktan sonra kullanabilirsiniz. Cilt bakım ürünü kullanmak istiyorsanız gözünüz kapalı kullanabilirsiniz.

Beyaz Kil Maskesi Ve Tarifi

Cilt maskelerinin bir çok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan birisi Beyaz Kil Maskesidir. Kullanımı kolay ve rahattır. Cildiniz de ki bir çok zararlı oluşuma engel olup, cildinize iyi gelmektedir. Beyaz kil denilen malzeme doğal mineraller ve vitaminlerin birleşmesiyle oluşan bir malzemedir. Bu mineraller sayesinde cildinizde ki yağ ve kir oluşumundan, sivilce, akne ve siyak noktalardan korunmanıza yardımcı olur. Aynı zaman da cildiniz de ki gözenekleri ufaltarak oluşan fazla yağ akışını durdurmaktadır. Bunun yanı sıra ciltteki kan dolaşımını hızlandırır ve cildinizin nefes almasını sağlamaktadır. Bir çok maske tarifi bulunmaktadır. Yapım aşaması da çok rahat ve kolaydır. Beyaz kili temin etmek için internet ve çeşitli mağazalar ve dükkanlarda bulabilirsiniz. Fiyatları ise çok pahalı değildir ortalama olarak kilosunu 15 TL ila 25 TL arasında bulabilirsiniz. Dediğimiz gibi bir çok tarif çeşidi vardır. Bunlar;

Kayısı Çekirdeği Yağı İle Beyaz kil tarifi: Bu tarifin hazırlanışı oldukça basittir.

  • İlk olarak gerekli malzemeler, Beyaz Kil (2 yemek kaşığı), Kayısı çekirdeği yağı (10 damla) ve son olarak Gül suyudur.
  • Beyaz kili ve kayısı yağını bir kapta karıştırınız.
  • Karışım koyu kıvamı almaya başladığında Gül suyunu eklemelisiniz.
  • Daha sonra tam kıvamını alınca yüzü sürülerek bekletilir yaklaşık olarak 10 ila 15 dakika arasıdır.
  • Zaman geçtikten sonra ılık su cildinizi yavaşça yıkamalısınız. Ardından cildinizde ki rahatlamayı ve derinlemesine temizliği fark edeceksiniz.

Beyaz Kil Maskesi Faydaları

Cilde her anlam da iyi gelen bir akım ürünüdür. Bir çok faydası vardır. Cildiniz deki kan dolaşımını hızlandırıp cildinizin nefes almasını sağlar ve gözeneklerinizi küçültür. Yağ ve kir oluşumunu engeller. Akne, sivilce ve siyah nokta oluşumuna engel olur. Bunun yanı sıra beyaz kil kullanılarak yapılabilen bir çok maske çeşidi vardır. Ve beyaz kilin yanında kullandığınız farklı malzemelerin karışımı sonucu cildinizde ki farklı rahatsızlıklara çözüm bulunabilmektedir.

Dermokil Maskesi

İçinde bulunan ve etkisi kanıtlanmış olan kil bileşenleri sayesinde bu maske cildin gözeneklerinde biriken hem bayanlar hem de erkekler için kabus haline gelen yağ ve kir fazlalıklarının sebebi ile ortaya çıkan sivilce,akne ve siyah noktaların temizlenmesin de ve tekrar oluşmamasın da öncülük etmektedir. Dermokil maskesi düzenli olarak kullanıldığın da içinde bulanan doğal mineraller ve vitaminler sayesin de cildin gözeneklerini küçülterek temizleyip cildiniz ihtiyaç duyduğu nemi kısa süre de hızla size geri kazandırmaktadır. Kısacası cildinizde ki kan dolaşımını hızlandırıp cildinizin nefes almasını sağlamaktadır bunun yanında da oluşabilecek rahatsızlıkların bire bir çözüm odağı olmasıdır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close