Dekorasyon

Kırmızı Mutfak Modelleri

Yeni yapılaşma ile beraber renkli mutfaklar moda haline geldi. Renkli tercihlerde en önemli unsur mutfağın aydınlık olmasıdır. Aydınlık bir mutfakta yapılan renk tercihleri mutfağın daha rahat ve daha eğlenceli bir hal almasını sağlar. Sekiz metrekare ve üzeri aydınlık mutfaklarda ise koyu renkler açık renklerle kombin edilip mutfağın daha ferah ya da aydınlık olmasını sağlar.

Kırmızı Mutfak modeli

Mutfakta Kırmızı Rengin Kullanımı

Mutfaklarda kırmızı renk genellikle beyaz ile kombin edilip kırmızı yoğunluğunu hafifleterek kullanılır. Mutfak kapaklarının üst kısmı beyaz, alt kısmı kırmızı şeklinde uygulanır. Üst kısımda kırmızı renkte en üstte ve dolap kapaklarının altında kalacak şekilde kırmızı kuşak geçilir.

Kırmızı Mutfak modeli
Kırmızı Mutfak modeli

Dolap kasaları genellikle beyaz olur. Alt kısım ise komple kırmızı kapak ve kırmızı kuşak halinde uygulanır. Bu uygulama mutfağın daha aydınlık olmasını sağlar. Tam tersi uygulamalarda tercih edilebilir fakat genellikle kullanılan alt kısım olacağından ve su damlası, yağ damlası, yemek sıçraması ya da farklı yollarla kirlenmesi daha fazla olduğundan alt kısma koyu renk kullanılır. Kapak kulpları ise genellikle krom ya da sade beyaz tercih edilir.

Kırmızı Mutfak modeli
Kırmızı Mutfak modeli
Kırmızı Mutfak modeli

Mutfak mermeri ve fayansları beyaz, siyah, kırmızı, krom gibi tonlarla kombin yapılabilir. Renk uyumu oldukça mutfak daha aydınlık görülecektir. Kataloglardan fırlamış gibi mutfaklar yerine kendi karakteri olan mutfaklar dekore etmek uyum ile mümkündür. Kırmızı renk kendine has karakteri ile bu farklılığın başlangıcıdır. Açlığı da tetikleyen bir renk olan kırmızı mutfağın adını koyabilir.

Kırmızı Mutfak modeli
Kırmızı Mutfak modeli
Kırmızı Mutfak modeli
Kırmızı Mutfak modeli

Sonuç olarak karakteristik bir mutfağın oluşturulması için kırmızı rengin kullanılması cesur ve güçlü bir seçimdir. Kırmızı renk ile boğmak yerine beyaz, krom kullanımı ile bu rengin keskinliği azaltılabilir. Böylelikle daha ferah ve şık bir mutfak dekorasyonu elde edilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close