Cilt Bakımı

Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? Kış için Cilt Bakım Önerileri

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte ciltte kuruma ve yıpranmalar da olmaya başladı. Cildimizi yazın fazla güneşten koruyacağımız gibi kış aylarında da fazla soğuktan korumaya özen göstermeliyiz. Değişen hava koşulları, rüzgarlı ve sert havalar cildimizde çeşitli etkilere sebep olmaktadır. Dışarı çıkarken atkı, bere ve eldiven ile çıkmalıyız. Böylece kızarıklıkları ve çatlakları önlemiş olacağız. Kışın etkilerinden en az etkiyle kurtulmak için uygulamamız gereken bazı durumlar vardır.

Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır
Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Kış aylarında cilt bakımı için yapmamız gerekenler;

  • GÜNEŞ: Yaz aylarında fazla güneş ışınlarından korunduğumuz gibi kış aylarında da bunu bırakmamalıyız. Güneş koruyucuları kullanmaya devam etmeliyiz.
  • SICAK SU: Duş aldığımız su ne kadar sıcak olursa cildimizde o derece kurur. Sıcak su cildin yağını çok çabuk alır. Cildimiz için, kış aylarında ılık su ile duş almak ve duşta durma süresini biraz da olsa azaltmak gerekir.
  • NEMLENDİRME: Cildimizin kurumasına engel olmak için, her duştan sonra cildimizi cildimize uygun nemlendiricilerle nemlendirmeye özen göstermeliyiz. Böylece kuruluğu en az indirmemizi sağlayabiliriz. Gün içerisinde masamızın üstünde, çantamızda ufak kremler bulundurarak aklımıza geldikçe elimize sürmeli ve nemli durmasını sağlamalıyız.
  • BESLENME: Beslenme cilt sağlımız açısından da büyük önem sağlamaktadır. E vitamini yüksek olan besinler, doymamış yağ içeren besinler cilt sağlığı açısından önemlidir.
  • SU: Her zaman olduğu gibi kış aylarında da su bizim için çok önemlidir. Su, cildimizin esneklik kaynağıdır. Kuruma ve çatlamaların önlenmesinde yardımcı olur. Nemli bir cilde sahip olmak için su vazgeçilmezimiz
  • SABUN: Sabun kullanırken cilt tipimize uygun olmasına dikkat etmeliyiz. Sert sabun kullanmak cildimizin kurumasına neden olmaktadır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close