Güzellik

Makyajla Doğal Görünmek İçin Tavsiyeler

MAKYAJLA DOĞAL GÖRÜNMEK İÇİN TAVSİYELER

Doğal makyaj yaz aylarının en vazgeçilmezidir ve makyaj yaparak doğal görünmek en beğenilen makyaj türlerinden biridir ve makyajla doğal görünmenin en doğal yollarından biri cildinizi temiz tutarak işe başlayabilirsiniz. İlk olarak cildinize uygun tonik yardımıyla cildinizi gece yatarken temizlemelisiniz. Cildinizi temizlerken sabun kullanımından kaçınmalısınız çünkü sabun kullanmak cildinizin pH derecesinde düşüş gösterir. Tonik kullanmak cildinize yararlıdır tonik kullandığınız zaman cildinizin gözeneklerinde açılma görülmektedir.

dogal-makyaj

Makyajla doğal görünmek için ilk adım olarak cilt temizliğinizi sağladıktan sonra uygun olan nemlendirici ile cildinizi nemlendirmelisiniz. Eğer cildiniz yeteri kadar nemli değilse cildinize kullanacağınız ürünler cildinizde katman görüntüsü oluşturur. Cildinizi nemlendirdikten sonra cildinizin kremi emmesini beklemelisiniz.  Cildiniz nemlenirken kaşlarınızı doğal renginde doldurmak sizi çok canlı gösterecektir.  Doğal makyajın sırrı saydam fondöten kullanmaktır BB kremler en uygun olanıdır. Yağlı bir cildiniz varsa renksiz pudra sürmeniz cildinizin yağ oranını dengeleyecektir ve makyajla doğal görünmüş olursunuz.

dogal-makyaj-nasil-yapilir

Göz makyajı yaparken rimel sürmek yetecektir. Rimel sürerek kirpiklerinizi uzatırsınız ve dolgun gösterirsiniz buda sizi hem sağlıklı hem dinamik gösterir. Kirpik diplerinize çok ince bir şekilde eyeliner sürmek kirpiklerinizi daha dolgun gösterecektir. Allık kullanımında hafif pembe renk kullanın ki çok sağlıklı görünün. Dudaklarınız için ise çok acık renkte olan pembe tonlar tercih edilir. Kullanacağınız hafif tonlardaki makyaj malzemeleriyle doğal görünümlü makyaj yapmış olursunuz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close