GüzellikSaç Stilleri

Mezuniyet Saçı Önerileri

Mezuniyet Saçı Önerileri,Lise yada üniversite eğitiminiz tamamlandı ve bu güzel sonu özel bir gece ile tamamlayacaksınız. Aylar öncesinden araştırılmaya başlanan balo kıyafetine de nihayet karar verildi. Geriye o gün hangi saç ve makyajı tercih edeceğiniz kaldı. Saç konusu bu anlamda oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Çünkü kötü bir saç tercihi, kıyafetinizi güzel bile olsa kötü gösterecektir.

Mezuniyet-Saçı-Önerileri
Mezuniyet-Saçı-Önerileri

Lise grubunu da ele alırsak yaş grubu 16-22 civarlarında olacaktır. Dolayısıyla modellerin genç, dinamik ve avangard görüntüden uzak olmalıdır.

Balo kıyafetiniz boydan boya uzun ve vücudunuzu saran bir abiye ise ense üzerinden dağınık olarak toplanmış bir saç modeli sizin zarif bir görüntüye sahip olmanızı sağlayacaktır. Genç yaşlara daha uygun olan mini modellerde ise saça tepeden sımsıkı bir topuz uygulanabilir veya at kuyruğu yapılabilir.

Mezuniyet-Saçı-Önerileri
Mezuniyet-Saçı-Önerileri

Sırtı açık veya straplez bir kıyafet tercih ettiyseniz saçlarınızı, uyguladığınız derin dalga maşasından sonra serbest bırakabilirsiniz. Bu da size hem salaş hem de modern bir görüntü sağlayacaktır. Bunların dışında eğer farklı ve marjinal bir tarzınız varsa, değişik saç modelleri tercih edilebilir

Mezuniyet-Saçı-Önerileri-3

. Örneğin, kıyafetiniz rock konseptinde ise, kısacık kesilmiş ve asimetrik dağıtılmış saçlarla ya da enseden uygulanmış örgü tutamının alından dolandırılarak sabitlendiği bir saç modeli ile geceyi damganızı vurabilirsiniz. Unutmayın ki, bu gecede size en çok yakışacak olan model, aslında sizi en iyi yansıtacak olan modeldir.Mezuniyet Saçı Önerileri…

Mezuniyet-Saçı-Önerileri
Mezuniyet-Saçı-Önerileri

Bunların dışında, fazla abartıya kaçılarak, olduğunuzdan farklı bir görüntü sergilemenize neden olacak ve sizi farklı yaşlarda gösterecek modeller ile fazla özensiz, öylesine yapılmış tercihlerden uzak durmanız da sizi gecenin akılda kalan şıklarından biri olmanızı sağlayacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close