Dekorasyon

Nasıl Bir Koltuk Takımı Almalıyım?

Evimizin her köşesinin dekorasyonu çok önemlidir. Huzur veren, ferah ve karmaşası olmayan bir ev vazgeçilmezler arasındadır. Eğer nasıl bir koltuk takımı almalıyım? Sorusu aklınıza takılıyorsa bu yazımız size faydalı olacaktır. Koltuk takımı almak istediğiniz zaman karşınıza sınırsız seçenekler sunulmakta ve bu durumda biraz kafa karıştırıyor.

nasil-bir-koltuk-takimi-almaliyim-5

Küçük bir salona sahipseniz köşe koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz. Bu sayede salonunuz daha ferah ve büyük bir görünüme sahip olacaktır. Köşe takımlarını büyük salonlarda da tercih edebilirsiniz tabi ki ancak bu defa köşe koltuk takımını seçerken biraz daha büyük modelleri seçebilirsiniz. Düz renkte bir köşe takımı koltuk seçmeniz halinde hareket ve renklilik vermek adına renkli ve desenli yastıkları seçebilirsiniz.

nasil-bir-koltuk-takimi-almaliyim-4nasil-bir-koltuk-takimi-almaliyim-4
nasil-bir-koltuk-takimi-almaliyim-4

Mobilya takımı tercihlerinizi zevkinize göre seçebilirsiniz tabi ki. Ancak önemli olan nokta koltuk takımınıza uygun halı ve aydınlatmalarınızdır. Koltuk takımı alırken ihtiyaçlarınızı karşılıyor mu? Diye ilk soruyu sormanızı öneriyoruz. Eğer depolama alanına ihtiyacınız varsa bazalı koltuk takımları tercih edebilirsiniz. Ya da yatılı misafirleriniz çoğunlukta oluyorsa ve yatak sayısı ev içerisinde sınırlı ise bu defa yatağa dönüşebilen koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz. Kısacası ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek mobilyalar ilk tercihiniz olmalı daha sonra ise konforunuzu ön plana çıkarmalısınız.

nasil-bir-koltuk-takimi-almaliyim-3
nasil-bir-koltuk-takimi-almaliyim-3

Koltuk takımı seçimi yaparken aynı zamanda terletmeyen yumuşak dokulu kumaşlara sahip olan modelleri seçebilirsiniz. Ayrıca leke tutmayan ve kolay temizlenebilen kumaşlarda işinizi çok daha kolay hale getirecektir. Koltuk takımınızın yastık kılıflarının fermuarlı olarak seçmeniz temizlik kolaylığı sağlar ve fermuarlı tercih etmeniz öneriyoruz. Çabuk sıkılan ve değişikliği seven bir yapıya sahipseniz modüler koltuk takımları tam size göre. Bu sayede koltukların düzenini kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

nasil-bir-koltuk-takimi-almaliyim-2

Koltuk takımı nasıl olmalı?

Koltuk takımı seçerken önemli olan nokta rahatlıktır. Rahatlığınızdan taviz vermemelisiniz. Daha sonra ise evinizde durmasını beklediğiniz şıklığı yakalamalısınız. Sizlere koltuk takımı için öneri de bulunacak olursak dediğimiz gibi ilk terciğiniz rahat edeceğiniz modeller olmalı. Şuan revaçta olan spor modeller evlere dalga gibi hızla yayılıyor. Koltuk takımlarınızı spor ya da klasik model olması tamamen sizin tercihinizdir. Mobilya takımı rengi seçimi konusunda ise iki renk olması daha avantajlıdır. Hem ev dekorasyonu içerisinde renk uyumunu daha kolay yakalayabilirsiniz.

nasil-bir-koltuk-takimi-almaliyim

Koltuk takımı için fikir olması amacı ile sizlere aşağıdaki görselleri önermekteyiz. Bunlarda size fikir verebilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close