Dekorasyon

Oturma Odası Dekorasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak odalarında uyuma süresi göz önüne alındığında; evde en çok vakit geçirilen oda, yatak odasının ardından oturma odalarıdır. Banyo ve mutfak bölümleri farklı işlevleri açısından ön plana çıkmaktadır. Oturma odaları, yorucu bir günün ardından uzanılıp dinlenilebilen yada oturarak sevdiğimiz kişilerle vakit geçirdiğimiz ortamlardır.

Oturma Odası Dekorasyonu
Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odalarının dekorasyonu hem ev içinde yaşayanlar için hem de yakın misafirlerin ağırlandığı mekan olması sebebiyle son derece önemlidir. Rahat bir kanep

eye uzanılıp film seyredilmesi kadar samimi bir ortamda yakın misafirlerin ağırlanması da bu odada yapılmaktadır. Bu yüzden evdeki pek çok etkinliğin ana merkezi olma özelliğine sahiptir. Bu kadar çok işlevi olan mekanın, göze de hoş görünmesinin yanı sıra işlevselliği ve pratikliği de ön planda tutulmalıdır.

Oturma Odası Dekorasyonu
Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odalarının dekorasyonunda kurallar işlemez. Çünkü her ailenin evde yaptığı faaliyetler farklılık gösterebildiği gibi öncelikleri de değişmektedir. Oturma odaları, herkesin kendi zevkleri ve ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirilmelidir.

Oturma Odası Dekorasyonu
Oturma Odası Dekorasyonu

Fakat zevkler ve renkler tartışılmaz olsa da dikkate alınması gereken bazı unsurlar göz ardı edilmemelidir. Oturma odalarının düzenlenmesi aşamasında yardımcı olacak olan bazı ipuçları şunlardır;

Oturma Odası Dekorasyonu
Oturma Odası Dekorasyonu

 Araştırma Yapın

Evinizin en önemli yerlerinden birisi olan oturma odasını düzenlerken, ilham almak için; gazete ve dergilerin hazırlamış oldukları sunumlardan faydalanabiliriniz. Sunulan fikirlerden yada yerleşim şekillerinden size uygun olanlarını mutlaka bir kenara not edin.

Oturma Odası Dekorasyonu
Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma Odanızın Merkezini Belirleyin

Oturma odalarında, bir merkez nokta belirlenmesi ve diğer eşyaların bu konumlandırmaya göre ayarlanması çok daha akıllıca olacaktır. Kahve yada çay masası, televizyon veya kişilerin etrafında toplanabilecekleri bir yerin olması, muhabbetin kalitesini arttıracaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close