Sağlık

Patates Suyunun Faydaları

Günlük hayatta çokça tükettiğimiz patates vücudumuza faydalı mı? Kahvaltı da, öğlen yemeğin de ve akşam yemeğinde her öğünde tükettiğimiz patatesi sağlığımız için nasıl kullanabiliriz? Bu yazımızda Pofiks.com ekibi olarak Patates Suyunun Faydaları üzerine bilgilendirmelerde bulunduk.

Modern tıpta ki tedaviler kadar etkili olmasa da doğal bir tedavi yöntemi uygulamak isteyenler için patates suyu biçilmiş kaftandır. Yüzyıllar öncesinden kullanılmaya başlanan patates suyu şeker hastaları, kanser hastaları ve yüksek tansiyon gibi birçok hastalığa yararlı olduğu görülmüştür.

Patates çiğ olarak tüketildiğinde de oldukça yararlıdır. Fakat her patates değil. Mesela yeşil kabulü patateslerin soyulması gerekir. İçerdiği toksinler nedeniyle önerilmemektedir.

patates suyu

Patates Suyunun Faydaları

Gastrit Tedavisinde Patates Suyu: Bir bardak suya bir yemek kaşığı patates suyunu ekleyin ve sabah, öğle, akşam olmak şartıyla yemeklerden 25-30 dakika önce tüketin.

Kanser Hücrelerinin Yok Olması İçin: Dr. Akita, Japonya da yaptığı deneyler sonucunda çiğ patates ve suyunun farelerin tümör hücrelerinin büyümesine engel olduğunu kanıtlamıştır. Yaptığı çalışma Almanya’daki kongrede büyük heyecan yaratmıştır.

Yüksek Tansiyon İçin: Bugünlerde patates suyu kalp hastaları, yüksek tansiyon hastaları, diyabet, romatizma hastaları tarafından tedavide ve böbrek, karaciğer hastalıkları ile mücadelede etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

Göz Altı Morluklarını ve Şişkinliklerini İndirir: Patates suyunu kompres biçiminde gözaltına uyguladığınızda gözaltı halkalarını ve şişkinliği indirir. Aynı zamanda siyah nokta ve sivilcelerden de arınmasına yardımcı olur.

Beyaz Saç Oluşumunu Önler: Şampuanın içerisine katılırsa saçların beyazlamasına engel olur ve beyaz saçlarında normal rengine dönmesine yardımcı olur.

Gıda Zehirlenmesi: Havuç suyu ile karıştırıldığında vücudumuzun zehirden arınmasına yardımcı olur.

Patates Suyu İle Zayıflama: Her gece yatmadan önce bir bardak patates suyu içtiğimizde yağ yakımını hızlandırıcı etkide bulunur.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close