Moda

Püsküllü Paça Jean Pantolon Trendi

Moda gün geçtikçe değişiyor. Her geçen gün moda dünyasındaki trendlere yenileri ekleniyor. Biz istesek de istemesek de kendimizi bu yeniliklerin içerisinde buluyoruz. Bu yeniliklerden biri olan son zamanların trendi Püsküllü Paça Jean Pantolon Trendi. ModaÇilek ekibi olarak sizler için bu konu hakkında bilgilendirmeler yaptık.

Bayanların yakından takip ettiği yıpranmış yırtık jean modası, 70’lerin püskül detayı ile birleşerek son dönemlerin moda trendleri arasındaki yerini alıyor. Avrupa da yeni bir akımı beraberinde getiren püsküllü paça jean tasarımları ülkemizde de ilkbahar-yaz sezonlarında sıklıkla görmemiz muhtemel. Peki, püsküllü paça jean nasıl kombinlenir?

Püsküllü paça jean kombininde en önemli şey ayakkabı detayıdır. Püskül detaylarını ön plana çıkaran ayakkabı modelleri tercih edilmelidir. Sıcak havalarda şık topuklu ayakkabılar ile kombileneceği gibi soğuklarda da düztaban spor ayakkabılar ile sokak modasına da uyumlu bir tarz yakalayabilirsiniz.

Yeni moda püsküllü jean trendini sizde kendiniz yapabilirsiniz. Değişen moda trendlerine ayak uydurmanın kolaylıkları var. Hepimizin dolabında giymekten sıkıldığı, modasının geçtiği düşünülen kot pantolonları vardır. İşte bu parçaları ufak dokunuşlar ile günümüz modasına uyumlu hale getirebilirsiniz. Böylelikle hem bütçenize yarar sağlayıp hem de modaya ayak uydurabilirsiniz. Peki bu nasıl yapacağız diye sorarsanız kısaca anlatayım.

Pratik Püsküllü Paça Jean Pantolon Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • Makas
  • İğne
  • Tırnak ya da topuk törpüsü
  • Kot pantolon

Yapılışı

Kot pantolonunuzu dikiş yerlerinden kesiyoruz. Ardından iğne yardımı ile yanlardaki dikişleri istediğiniz püskül uzunluğuna gelene kadar açmamız gerekiyor. Yandaki dikişleri açtıktan sonra kotta bulunan iplikleri temizleyerek kumaşınızı bir sonraki adıma hazırlamalısınız. Kumaşınız tam olarak temizlendiyse işin en zevkli kısmına geliyoruz. Bu kısımda beyaz iplikleri çekmeye başlayarak püskülleri oluşturmaya başlayın. Beyaz iplikleri çekerek sadece mavi iplikleri kumaşta kalmasını sağlayın. İstediğiniz püskül uzunluğuna gelene kadar bu iplik çekme işlemine devam edin. Son adımda püsküller aynı boyuta geldiğine cetvel yardımı ile karar verebilirsiniz. Eğer pantolona daha eski ve yıpranmış bir görünüm katmak istiyorsanız törpü yardımı ile püskülleri törpüleyebilirsiniz.

 

[Toplam:1    Ortalama:1/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close
Close