Saç Bakımı

Saç Bakımında Argan Yağı Kullanımı

SAÇ BAKIMINDA ARGAN YAĞI KULLANIMI

Fas’ın kendine özel olan argan ağaçlarında yetişen yemişler sayesinde elde edilen argan yağını Afrika ve Avrupa da olmak üzere çok popüler bir şekilde saçların bakımında kullanılmaktadır bu yağ. Daha başka yağlara nazaran üretim aşaması daha çok zordur ve daha pahalıdır. Argan yağı saça kullanıldığı zaman saçların parlak olmasını sağlar saçların daha çok canlı olmasına yardımcı olur saç tellerinde güçlenme görülebilir böylelikle saçlarda daha sağlık bir biçimde uzama ortaya çıkar.

argan-yagi-sac-maskesi

Saçlara son derecede faydalı olan bu yağın farklı bir takım kullanma yöntemleri vardır istediğiniz ve uygun olan yöntemi kendi saç bakımında kullanabilirsiniz. Saçlarınız için ve saç deriniz için nemlilik kazanması adına uygulanabilir ihtiyacınız kadar olan yağı saç uçlarından başlayarak saç derinize kadar masaj yaparcasına saçınıza sürebilirsiniz. Daha sonra saçlarınızı toplayıp yağın saçınızla özdeşmesine izin vermelisiniz. Bu kadar çok vaktiniz yok ise bir saat kadar bekledikten sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz. Gece yatmadan önce saçlarınıza sürüp sabah kalktıktan sonra duşunuzu alabilirsiniz.

argan-yagi

Argan yağının kullanımlarından biri ise duşunuzu aldıktan sonra nemli olan saçlarınıza bir miktar argan yağını uygulayabilirsiniz. Saçlarınızın eğer kıvırcık ise tüm saç tellerinize argan yağını yedirebilirsiniz. İnce telli saçlarınz varsa saçlarınızın uçlarına sürmek daha iyi olacaktır. Saçlarınızın kırılmış ise saç uçlarınızda kırıklar varsa ve saçlarınız devamlı kuruyorsa evdeyken saçlarınızın uç kısımlarına az miktarda argan yağını kullanabilirsiniz.Saç Bakımında Argan Yağı …..

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close