Saç Stilleri

Saçlar Nasıl Kıvırcık Yapılır?

Genellikle saçları kıvırcık olan kadınlar düz saçlar, düz saçlı kadınlar ise kıvırcık saçlar isterler. Günümüzde çeşitli ürünler ve makinelerle ikisine de sahip olmak oldukça kolaydır. Saçlar, perma gibi yöntemlerle uzun süre kıvırcık halde kullanılabildiği gibi bigudi, maşa vb. yöntemlerle de kısa süreli olarak kıvırcık halde kullanılabilmektedir.  Kısa süreli kıvırcıklar için iki yöntemin nasıl uygulandığından bahsedecek olursak;

  • Saç Maşası İle Saçları Kıvırcık Hale Getirmek

    Saç Maşası İle Kıvırcık Saç
    Saç Maşası İle Kıvırcık Saç

 

Öncelikle saçlarınızı iyice tarayınız ve kullanmak istediğiniz şekle göre ayırınız. İstediğiniz kalınlığa göre ve maşanıza uygun olmasına da dikkat ederek saçlarınızdan parçalar ayırınız. Ayırdığınız bir parça saçın ucunu maşanızı açarak arasına sıkıştırınız ve saçınızın kalan uzunluğunu düzgünce maşaya sarınız. Saçınızı sardıktan sonra maşayı dik tutarak kısa bir süre bekleyiniz ve yine dik olarak maşayı dikey eksende çekerek saçları maşadan çıkarınız.

 

  • Bigudi İle Saçları Kıvırcık Hale Getirmek

Bigudi İle Kıvırcık Saç Yapımı
Bigudi İle Kıvırcık Saç Yapımı

Saçlarınızı yıkadıktan sonra kuruturken biraz nemli bırakınız. Saçlarınızı iyice tarayıp kullanmak istediğiniz şekilde ayırınız. Ardından saçlarınızdan istediğiniz kalınlıkta parçalar ayırınız ve bu saçları bigudiye düzgünce sarınız. Ayırdığınız tüm saçlar için bu işlemi tekrarladıktan saçlarınızı bu haliyle yaklaşık 4-5 saat kadar bekletiniz. Daha az ya da uzun da bekletebilirsiniz, bu durum saçlarınızın niteliklerine göre değişebilmektedir.

dalgali-sac-modelleri

Saçlarınızı bigudi ile sararken içi su dolu bigudileri tercih ediyorsanız saçlarınızı sarmadan önce bu bigudileri sıcak suya koyarak ısıtmanız gerekir. Eğer bigudiniz yoksa saçlarınızı gazete kâğıtlarına sarıp tel tokalarla tutturarak da kıvırcık hale getirebilirsiniz. Bu kıvırcıkları daha uzun süre kullanabilmek için saçlarınızı sardıktan sonra veya açınca saçlarınıza saç spreyi uygulayabilirsiniz.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close