Cilt BakımıGüzellik

Selülit Düşmanı Yiyecekler

Değerli hanımlar, selülit bir çok bayanın başına gelen istenmeyen durumlardan biridir. Yediğimiz içtiğimiz besinler bir süre sonra selülit yapabilmektedir.

Bunun önüne geçmek için düzenli ve sağlıklı beslenmek ilk şarttır. Selülit her ne kadar genetik bir durum olsa da, bir çok bayan sağlıklı beslenme ile selülit oluşmasına engel olmaktadır.

Daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için beslenmemize dikkat etmemiz gerekmektedir. Sağlığa zararlı yiyeceklerden kaçınmak, aşırı yağlı yiyecekler tüketmemek selüliti yenmenize yardımcı olacaktır.

Selülit yağlı yiyecekleri, cips kola gibi gıdaları çok sever.

Bu gibi yiyecekler ve tost, hamburger gibi hazır gıdalar selülit oluşmasının ilk sebebidir diyebiliriz.

Selülitten kurtulmak ve fit bir vücuda kavuşmak için yapmamız gereken şey selülit düşmanı olan sağlıklı besinler ile beslenmektir. Taze sebze ve meyveler selülit düşmanı olan besinlerdir ve vücuda hem gerekli olan vitaminleri sağlarlar, hem de vücutta selülit oluşumunu önleyerek fit bir vücuda kavuşmamıza yardımcı olurlar.

Bol bol meyve ve sebze tüketerek selülit oluşumunun önüne geçebiliriz. Süt ve yoğurt gibi gıdalarda selülite düşman olan besinlerdir. Süt içindeki kalsiyum ile vücudun ihtiyaç duyduğu kalsiyum ihtiyacını karşılarken, selülit oluşmasının da önüne geçer. Vücudun toksinlerden kurtulmasını sağlayan yeşil çayda selülit düşmanıdır.

Selülit oluşmasını engellerken metabolizmayı da hızlandırır.

Soya da selülit düşmanı olan yiyecekler sırasında ilk sırayı alır. Tam anlamıyla bir selülit düşmanıdır diyebiliriz.

C vitamini içeren yiyeceklerde selülitin bir diğer düşmanıdır. Selülit oluşmasını önlemek istiyorsanız portakal mandalina gibi c vitamini içeren meyveleri bol bol tüketmelisiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close