Dekorasyon

Sıcak Bir Görünüm için Wooden Dekorasyon Stili

Wooden Dekorasyon Stili

Wooden dekorasyon stili ya da diğer adıyla ahşap ev dekorasyonu stili, doğanın sıcaklığını evinizin içine taşımanıza olanak sağlayan bir stildir. Evlerinde sıcaklığı, samimiyeti  yansıtmak isteyenler için oldukça idealdir. Wooden tarzı dekorasyonda ahşaptan yapılmış eşyalar ön plana çıkar.

Ağaçların ham halleri ile kullanılması bu tarzı eşsiz kılan noktalardan biridir. Daha çok dağ evleri için ideal wooden dekorasyon tarzı, şehirde yaşayan insanlar tarafından da kullanılır.

Wooden Dekorasyon Tarzının Mantığı Nedir?

Wooden tarzı dekorasyonda mantık şu; her şey doğal görünecek, her şey doğadan görünecek! Wooden tarzı dekorasyonda ağacın çok sık kullanılması bu tarzın samimi ve sıcak bir tarz olmasını sağlıyor.

Bu tarz ham halde yani doğal halde kullanılan ağaç bu tarzın en püf noktasıdır. Ağacın doğru kullanılması bu tarzı vazgeçilmez kılar.

Evlerde Wooden Dekorasyon Tarzı Nasıl Uygulanır?

Bu tarzı tam yansıtabilmeniz için mümkün olan her yerde ahşap dekorasyonlar kullanmanız gerekiyor, ahşap dekorasyonu kullanamadığınız yerlerde toprak rengi ve kahverengini kullanmanız oldukça önemlidir. Neticede bir tarzı yansıtabilmek için tamamen o tarzın gereklerini yerine getirmek gerekir, her tarzdan bir parça almak hiçbir tarza girememek olur bu da sadece karmaşık ve hoş görünmeyen bir manzaraya yol açar.

Wooden dekorasyon tarzında şömine çok önemli bir rol oynamaktadır. Şömine, ortama sıcaklık ve samimiyet duyguları katar. Wooden dekorasyon tarzında kullanılacak aksesuarlarda da mümkün olduğunca ahşap modeller tercih edilmelidir. Aydınlatma için gaz lambası tasarımında lambalar kullanılabilir veya sehpa üzerine konulmuş, hafif ışık yayan küçük lambalarda bu tarz için idealdir.

Wooden dekorasyon tarzında bir diğer önemli nokta da bitki/çiçek kullanımıdır.

Yeşil renk, bu tarza oldukça ayak uydurabilen bir renktir. Wooden tasarımlı evlerde yeşile yer verilmesi eve güzel ve doğal bir hava katacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close