Cilt Bakımı

Sivilceler İçin Doğal Öneriler

Neredeyse hepimizin ergenlik çağında bir sorunu olmuştur sivilceler. Bazılarımızın ergenlik çağından çıkmasına rağmen yağlı bir cilde sahip oluşları sivilcelerle uğraşmaya devam etmesine sebep olmuştur. Sivilceler yağ bezlerinin cilde açılan kanallarının tıkanmasıyla oluşur. Görüntü açısından sıkıntı yaratan sivilceleri çoğu kez sıkmaya çalışırız. Sivilce oluşumunda, adet kanamaları, acılı ve baharatlı yiyecekler yemek, yağlı yiyeceklerle beslenmek, stres, cilt temizliği, terleme, cildimize sürdüğümüz bazı ürünler neden olabilir. Sivilcelerin sıkılması sonucunda cildimizde lekelerde oluşabilir. Mümkün olduğunca sivilcelerle oynamamaya dikkat etmeliyiz.

Cildimizi temiz tutmak sivilce oluşumunu engellememiz için çok önemlidir. Kendi kendimize yapabileceğimiz bazı sivilce geçirme yolları vardır.

-Sivilcelerin sönmesi için, bir buzu sivilcenin üzerine 5-10 dakika boyunca sürebiliriz.

-Sivilcelerin iltihaplarının kuruması için sivilcenin üzerine diş macunu sürebilirsiniz. Akşam diş macunu sürdüğünüzde sabah sivilcedeki değişimi göreceksiniz.

-Yarım bardak elma sirkesine yarım bardak su ekleyerek akşamları sivilcelerimizin üzerine sürebiliriz.

Sivilcelerin daha hızlı sönmesi için taze bir limonun suyunu sıkarak pamuk yardımıyla sivilceye sürüp 5 dakika kadar bekletip yıkayabilirsiniz.

Sivilcedeki iltihapların hızlı bir şekilde kuruması için, papatya çayı sürebilirsiniz.

-İnce bir şekilde doğradığınız salatalığı sivilce olan yere koyup bir sürü bekleyerek sivilceleri temizleyebiliriz. Bunu haftada birkaç defa uygulayabilirsiniz.

-Çay ağacı yağını gece uyumadan önce sivilcelerin olduğu bölgeye sürebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close