Cilt Bakımı

Siyah Noktalar İçin Çözümler

siyah-noktalar-için-çözümler

   Cilt sorunlarımızın biride siyah noktalardır.  Çoğunlukla burunda görülen siyah noktalar, herkeste görülebilir. Cilde kötü bir görünüm kazandıran cilt sorunlarının başında gelir. Siyah nokta özellikle geniş gözenekli ve yağlı ciltlerde oluşur. Siyah noktalardan kurtulmazsak sivilceye dönmesi kaçınılmaz olabilir.

Siyah noktalar için bazı öneriler:

1-Buhar banyosu: Siyah nokta temizliğinde ilk akla gelen yöntemlerden biri buhar banyosudur. Bir kaba sıcak suyu koyuyoruz. Başımızı sıcak su dolu kaba yaklaştırıp, başımızı üstüne bir havlu örtüyoruz ve 5-10 dakika kadar öyle beklemeliyiz. Bu sayede gözenekler açılacak ve cilt temizliği kolaylaşacaktır.

2-Toz jelatin: Toz jelatini yarım su bardağı süt ile karıştırıp ısıtıyoruz ve cildimize 15 dakika uyguluyoruz ardından yıkıyoruz.

3-Domates: Domates suyundaki kimyasallar sayesinde cildimizdeki kirler gidebilir. Yarım domatesin suyunu sıkıp siyah nokta bulunan cildimize 10 dakika boyunca masaj yaparak sürebiliriz.

4-Limon: Yarım limonun içini çıkartıp eziyoruz ve 1 tatlı kaşığı şekerle karıştırıyoruz. Masaj yaparak cildimize sürüyoruz ve soğuk suyla yıkıyoruz.

5-Tarçın: Bir miktar suya 2 damla zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı tarçın ekleyerek maske yapıyoruz. Cildimize sürerek 10-15 dakika bekliyoruz ve soğuk su ile yıkıyoruz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags

Mustafa YILMAZ

5 yıldır aktif olarak bayan giyim desen tasarımcılığı yapmaktayım.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close